Spirit of Daytona wygrywa w Watkins Glen

Richard Westbrook na kilkanaście minut przed końcem 6-godzinnego wyścigu objął prowadzenie po zakończeniu okresu neutralizacji, pozbawiając pierwszej pozycji Alexa Brundle'a. Jan Magnussen i Antonio García wygrali w klasie GTLM i wyszli na prowadzenie klasyfikacji.

Na 12 minut przed końcem zakończony został okres trzeciej neutralizacji i dzięki większej wadze prototypu DP, Richard Westbrook miał znacznie lepiej rozgrzane opony od prowadzącego Alexa Brundle'a w Morganie P2 i bez problemu wyprzedził go w sprincie do linii mety, szybko zakończonym żółtą flagą po kolizji Scotta Pruetta z Rengerem van der Zande. Ostatecznie wyścig został wznowiony na jedno okrążenie, ale Brytyjczyk nie mógł znaleźć odpowiedzi na wcześniejszy manewr i musiał zadowolić się drugim miejscem po dominacji przez cały weekend. Joao Barbosa i Christian Fittipaldi z Action Express uzupełnili podium.

Colin Braun, Jon Bennett i James Gue wygrali wszystkie trzy wyścigi zaliczane do NAEC i czwarty z pięciu wyścigów USCC i po bezbłędnej jeździe za kierownicą prototypu #54, załoga CORE Autosport jest faworytem do zwycięstwa w obu klasyfikacjach.

Doug Biedefeld, David Cheng i Martin Plowman sprawili niespodziankę, kończąc wyścig na drugiej pozycji, korzystając na wypadku Rengera van der Zande, który stracił hamulce w #8 od Starworks i kolizji Alexa Taglianiego w #08 od RSR Racing z Tracym Krohnem. W tych okolicznościach na podium stanęli także Gunnar Jeannette i Frankie Montecalvo z PR1/Mathiasen Motorsports.

Jan Magnussen po starcie wyprzedził zdobywcę pole position Andy'ego Priaulxa, a następnie jeden z wolniejszych prototypów PC, tworząc między sobą a brytyjczykiem olbrzymi margines. Taki scenariusz miał już miejsce w tym sezonie, najbardziej widoczne to było na ulicach Long Beach. Antonio Garía po przejęciu samochodu Corvette #4 musiał bronić się do ostatnich minut przed Markiem Goossensem w Viperze #91.

Jonathan Bomarito i Kuno Wittmer uzupełnili podium w drugim Viperze, korzystając z kary nałożonej na Corvette #3. Wszyscy czterej kierowcy Vipera w trakcie swoich przejazdów byli na prowadzeniu i kontynuują serię dla swojego zespołu, który jako jedyny był na podium wszystkich rund NAEC. Druga Corvette przyjechała na czwartym miejscu, przed Nickiem Tandym i Richardem Lietzem w Porsche #911.

Liderzy klasyfikacji - Bill Auberlen i Andy Priaulx po starcie z pole position nie mieli tempa wyścigowego i szybko stracili szanse na podium, a po serii nieszczęść, do jakich należy zaliczyć trzy przebite opony i 75-sekundową karę postoju w boksach za spowodowanie kolizji z prototypem PC, zakończyli wyścig na 10. pozycji. To pozwoliło objąć prowadzenie Magnussenowi i Garcíi, ale mimo fatalnego weekendu, załoga BMW #55 ma zaledwie 9 punktów straty.

Zupełnie inaczej dla BMW wyścig przebiegł w klasie GT Daytona. Dane Camernon wyszedł na prowadzenie już na starcie, wyprzedzając Porsche #22 zespołu Alexa Joba i wspólnie z Markusem Palttalą miał kontrolę nad sytuacją przez całe 6 godzin.

Drugie miejsce zajęła załoga #555 od AIM Autosport. Townsend Bell dzięki temu powiększył prowadzenie w klasyfikacji USCC, jak i NAEC. Na podium stanęła także załoga Porsche od Magnus Racing - John Potter, Andy Lally i Sebastian Asch, po długiej walce z podobnym Porsche #27 zespołu Patricka Dempseya.

Kuba Giermaziak wspólnie z Christiną Nielsen zajęli mocne, szóste miejsce w klasie, pomimo kolizji z innym samochodem i późniejszej przebitej oponie.