Zespoły LMP1 Ginetty i Rebelliona ujawniły składy załóg na pierwszy wyścig nowego sezonu WEC. W Ginetcie pojawi się między innymi członek rosyjskiego składu SMP.

Członkiem załogi jednej z dwóch G60-LT-P1 będzie Igor Orudzew, 23-letni Rosjanin znany obecnie z pełnego sezonu startów w prototypie #17 od SMP Racing. Na Silverstone Circuit, Orudzew pojedzie w samochodzie #5 na zmianę z dwoma Brytyjczykami, Charliem Robertsonem oraz startującym ostatnio w BR-01 ekipy DragonSpeed Benem Hanleyem.

W pojeździe #6, prócz fabrycznego kierowcy Ginetty Michaela Simpsona zobaczymy natomiast dwóch kierowców dobrze znanych z wyścigów długodystansowych. Ginetta zawarła tu umowę z Amerykaninem Chrisem Dysonem. Ten natomiast ściągnął do załogi Brytyjczyka Guya Smitha, niegdyś współpracującego z Dysonem w rywalizacji za oceanem.

Wcześniej, swój pojedynczy skład na Silverstone ogłosił także Rebellion. Do znanych z rywalizacji w zakończonym już sezonie Gustavo Menezesa i Bruno Senny dołączy Francuz Norman Nato. 27-latek rozpoczynał karierę w pojazdach jednomiejscowych, jednak po średnich wynikach w GP2 i F2, w ubiegłym roku przeniósł się do wyścigów długodystansowych. Dla Francuza będzie to debiut w prototypach LMP1, wcześniej Nato startował w Europie i za oceanem w pojazdach na poziomie LMP2.

Konkurentami trzech składów prywatnych ekip będzie szóstka kierowców fabrycznej Toyoty. Tu doszło do tylko niewielkich zmian. Conway, Kobayashi i López pozostaną w pojeździe #7, natomiast miejsce zwolnione przez Fernando Alonso obok Buemiego i Nakajimy zajmie powracający do serii Brendon Hartley.

Pierwszy wyścig sezonu 2019-20 odbędzie się 1 września.

Źródło: FIA WEC

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race