Vandoorne pojedzie w pełnym sezonie WEC

Mistrz świata Formuły E z sezonu 2021/2022 Stoffel Vandoorne zostanie etatowym kierowcą zespołu Peugeot TotalEnergies w przyszłorocznych Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Były kierowca Formuły 1 pełnił w tym toku rolę zawodnika rezerwowego i wystartował w ostatnim wyścigu na torze Fuji, w zastępstwie kontuzjowanego Nico Müllera. O ile Peugeot nie zmieni składu swoich załóg, w sezonie 2024 zostanie zmiennikiem Szwajcara w samochodzie #94, bowiem zastąpi odchodzącego z ekipy Gustavo Menezesa.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do zespołu w charakterze kierowcy etatowego na sezon 2024” – powiedział Vandoorne. „Zawsze doceniałem WRC i jestem zaznajomiony z mistrzostwami, bo ścigałem się w 2019 i 2021 roku. Jasne było, że moim celem jest powrót do mistrzostw, zwłaszcza teraz w klasie hipersamochodów, z tyloma producentami”.

„Możliwość walki o zwycięstwo w wyścigu 24h Le Mans jest fantastyczna i myślę, że to marzenie wielu kierowców. Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego zespołu i jestem podekscytowany rozpoczęciem współpracy z Peugeotem”.

Komunikat Peugeota sugeruje, że Vandoorne weźmie udział we wszystkich przyszłorocznych rundach WEC. Priorytetem dla Belga będzie zatem wyścig 6h Spa-Francorchamps, odbywający się w ten sam weekend, co E-Prix Berlina Formuły E. Vandoorne startuje w elektrycznej serii dla fabrycznego zespołu DS – innej marki koncernu Stellantis.

31-latek ma za sobą jeden pełny sezon WEC w 2021 roku, gdy startował z zespołem Jota w klasie LMP2. Stanął na podium wszystkich wyścigów poza jednym i zajął drugie miejsce podczas 24h Le Mans i w klasyfikacji sezonu.

Poza ostatnim startem na Fuji, Vandoorne uczestniczył w czołowej klasie WEC pod koniec sezonu 2018/2019, w prototypie LMP1 BR Engineering. Belg wystartował w dwóch wyścigach, w tym 24h Le Mans, gdzie zajął trzecie miejsce.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Peugeot Sport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze