Alpine pokazało malowanie na sezon 2024 WEC

Fabryczny zespół Alpine Endurance Team zaprezentował malowanie nowego prototypu A524, który zadebiutuje w sezonie 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Zespół Signatech, obsługujący fabryczny program Alpine w wyścigach długodystansowych, wystawi w WEC dwa egzemplarze nowego prototypu, zbudowanego według przepisów grupy LMDh.

„Piszemy kolejne wersy historii Alpine w wyścigach długodystansowych” – powiedział szef zespołu Philippe Sinault. „Musimy być skromni, ale pełni ambicji wobec naszego projektu. Zespół przeszedł duże zmiany i wykonał ogromny krok naprzód. Zaprezentowanie naszego hipersamochodu na sezon 2024 wraz z naszymi kierowcami to naprawdę wyjątkowy moment. Nauczymy się jak wykorzystać nasz pakiet techniczny, polegać na doświadczeniu naszych kierowców, osiągnąć niezawodność i oczywiście kończyć wyścigi. Myślę, że trudno powiedzieć, czy w tym roku będziemy walczyć o zwycięstwo, ale jesteśmy głodni dobrych wyników i oczekujemy szybkiego przebłysku dzięki wszystkiemu, co mamy do dyspozycji”.

Choć skład kierowców Alpine jest znany już od kilku miesięcy, dopiero teraz poznaliśmy podział na poszczególne załogi. Z numerem 36 wystartują Nicolas Lapierre, Mick Schumacher i Matthieu Vaxivière, natomiast załogę z numerem 35 utworzą Paul-Loup Chatin, Charles Milesi i Ferdinand Habsburg.

Alpine przedstawiło również swojego kierowcę rezerwowego, którym został Jules Gounon.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze