Iron Lynx i WRT ogłaszają składy załóg WEC

Zespoły Iron Lynx, wystawiający dwa Lamborghini Huracán w nowej klasie LMGT3 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC, oraz WRT, wchodzący z dwoma BMW M4 GT3, potwierdziły składy swoich załóg na sezon 2024.

Podobnie jak w poprzednich latach, samochody Iron Lynx będą widnieć na liście zgłoszeń pod różnymi nazwami.

Żółty samochód z numerem 60 poprowadzą Claudio Schiavoni, dla którego będzie to czwarty sezon WEC z zespołem, Matteo Cressoni oraz fabryczny kierowca Lamborghini Franck Perera.

Samochód nr 85 będzie należał do Iron Dames. Kobiecą załogę znów będą tworzyć Michelle Gatting i Sarah Bovy, które wspólnie z Rahel Frey wygrały ostatni wyścig WEC w Bahrajnie. Na sezon 2024 dołączy do nich Doriane Pin, która powraca do wyścigów GT po roku spędzonym w prototypach LMP2.

„To bardzo ekscytujące móc ogłosić nasz pełny skład w kategorii LMGT3 w WEC na sezon 2024” – skomentował szef zespołu Iron Lynx Andrea Piccini. „Mając już doświadczenie pracy z Franckiem w Stanach Zjednoczonych, bardzo się cieszę, że dołącza do naszego zespołu na globalnej scenie. Postęp Doriane w ostatnich latach był wyjątkowy i jestem zachwycony, że będzie z nami ścigać się w tym roku. Jest niesamowitym talentem i znakomicie uzupełni zarówno siły Sary, jak i Michelle. Cieszy mnie również, że Sarah i Matteo będą kontynuować starty w zespole po kilku znakomitych występach w 2023 roku”.

Swoje załogi LMGT3 ogłosił także zespół W Racing Team. W BMW M4 GT3 z numerem 31 wystartują Augusto Farfus, Sean Gelael i Darren Lung. Załogę #46 utworzą natomiast debiutujący w WEC Valentino Rossi, jego wieloletni partner z wyścigów GT World Challenge Europe Maxime Martin oraz przechodzący z TF Sport Ahmad Al Harthy.

Zarówno Iron Lynx jak i WRT będą reprezentować swoich producentów również w klasie hipersamochodów. Załogi prototypu Lamborghini oraz dwóch maszyn BMW poznaliśmy już wcześniej.

Źródło: ironlynx.com, w-racingteam.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze