Liam Lawson pełnoprawnym zastępcą Daniela Ricciardo

AlphaTauri potwierdza, iż miejsce Daniela Ricciardo do czasu jego powrotu po kontuzji ręki obejmie Liam Lawson, który najwyraźniej podołał oczekiwaniom kierownictwa włoskiego składu podczas Grand Prix Holandii.

Ricciardo powrócił do Formuły 1 w trakcie rundy na Hungaroring na pozostałą część sezonu 2023 w miejsce Nycka de Vriesa, z którego zrezygnowano po zaledwie dziesięciu wyścigach. Australijczyk doznał jednak złamania kości śródręcza w lewej ręce podczas drugiego treningu na torze Zandvoort.

Kierowca AlphaTauri przeszedł w niedzielę rano udaną operację, jednak termin jego powrotu do ścigania nie jest na ten moment znany. Szef zespołu Red Bull Christian Horner zasugerował, że Ricciardo może pojawić się w padoku już w czasie weekendu w Singapurze, który rozpocznie się 15 września.

W poniedziałek skład z Faenzy poinformował, iż Lawson pozostanie w fotelu AT04 do czasu, aż 34-latek nie dostanie zgody na jazdę bolidem Formuły 1: „Jesteśmy zachwyceni, że operacja Daniela przebiegła bez komplikacji oraz że jest na drodze do wyzdrowienia. Liczymy na to, iż ujrzymy go wkrótce na torze, jednak możemy potwierdzić, że do tego czasu jego obowiązki będzie pełnił Liam [Lawson], który spisał się świetnie w wymagających okolicznościach na Zandvoort. Będzie kontynuował swoje starty u boku Yukiego [Tsunody], zaczynając od naszego domowego wyścigu na Monzy”.

Lawson rywalizował w tegorocznych mistrzostwach Super Formuły w Japonii, ale finał serii na Suzuce – jedyne wydarzenie, które pozostało w 2023 roku – odbędzie się dopiero w weekend 28/29 października, co koliduje z Grand Prix Mexico City.

21-latek ukończył swój debiutancki wyścig w Zandvoort na 13. pozycji po osiągnięciu ostatniego czasu kwalifikacji. Jego postawa w trakcie Grand Prix Holandii nie przeszła bez echa w szeregach włoskiej ekipy. Kierownictwo zespołu jest pod wrażeniem umiejętności młodego zawodnika, czego najlepszym dowodem jest właśnie przedłużenie współpracy, przynajmniej do powrotu Ricciardo na tor.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze