Sargeant po raz pierwszy punktuje w F1

Logan Sargeant po dyskwalifikacji Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca przesunął się klasyfikacji Grand Prix Stanów Zjednoczonych na 10. miejsce i tym samym zdobył swój pierwszy punkt w F1. Amerykanin był niezwykle zadowolony, że tej sztuki udało mu się dokonać w domowym wyścigu.

Kierowca Williamsa przed niedzielnym wyścigiem nie miał łatwego zadania. W piątkowych kwalifikacjach Sargeant uzyskał najgorszy czas w Q1, co oznaczało start z samego końca stawki. Zadanie Amerykaninowi ułatwili nieco kierowcy Astona Martina i Haasa, którzy po wprowadzonych zmianach w swoich samochodach wystartowali do głównej rywalizacji z końca alei serwisowej.

Tym samym Sargeant zyskał na samym starcie aż cztery pozycje, chociaż po pierwszym zakręcie i tak nie utrzymał swojej pozycji: „Tempo było dzisiaj znacznie lepsze i jechałem naprawdę dobrze. Miałem świetny start, ale niefortunnie przejechałem krawężnik w pierwszym zakręcie i włączyłem system zapobiegający zgaśnięciu samochodu, co kosztowało mnie kilka pozycji” – wyjaśniał kierowca Williamsa. „To trochę zmieniło mój wyścig, ale walczyliśmy i dałem z siebie wszystko na każdym okrążeniu”.

Amerykanin podkreśla jednak, że praca wykonana przez zespół między piątkiem a niedzielą (choć ograniczona zasadami parku zamkniętego), przyniosła spodziewany efekt, co zaowocowało zdobyciem jednego punktu za zajęcie dziesiątego miejsca: „Ciężko pracowaliśmy przez noc, aby znaleźć pozytywny kierunek jazdy samochodem i znaleźliśmy to. Nie mogliśmy wiele zmienić, ponieważ samochód znajdował się w Parc Fermé, ale pracowaliśmy nad systemami, używając narzędzi na kierownicy, aby ustawić samochód we właściwym kierunku”.

„To niesamowite zdobyć swój pierwszy punkt w F1 na własnym podwórku po pełnym wyzwań weekendzie, jaki miałem. Jestem bardzo dumny z tego zespołu i z siebie za ciężką pracę i postęp poczyniony w tym sezonie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze