Ordóñez podekscytowany nowym GT-R-em

Fabryczny zespół Nissana Team RJN zakończył testy nowej generacji modelu GT-R GT3 we francuskim Le Castellet. O nowym samochodzie w superlatywach wypowiadał się Lucas Ordóñez.

„Gdy otworzy się drzwi, ma się przed oczami zupełnie nowy samochód, nowa jest kierownica, kokpit, deska rozdzielcza, czy pozycja kierowcy” – powiedział Hiszpan, który reprezentuje Nissana od czasu zwycięstwa w GT Academy w 2008 roku. „Uczyniliśmy samochód dużo bardziej przyjaznym dla kierowcy – łatwiej jest dosięgnąć wszystkich przycisków i przełączników, których używamy w trakcie wyścigu. Pozycja za kierownicą także została poprawiona”.

„Zmieniony rozkład masy to znaczący krok do przodu – pomoże nam to uzyskać większą przyczepność mechaniczną w zakrętach, a zatem samochód będzie bardziej zwinny. Przód został przebudowany, aby zrobić z niego większy użytek aerodynamiczny, a chłodnica została przeniesiona w celu poprawy chłodzenia oraz zwiększenia mocy”.

Ordóñez poprowadzi nowego Nissana w tegorocznej Blancpain GT Series Endurance Cup, gdzie jego zmiennikami będą Alex Buncombe i Matt Parry. Zespół RJN wystawi również drugi samochód, w starszej specyfikacji, dla rywalizujących w Silver Cup Ricardo Sancheza, Struana Moore’a i Jordana Witta.

Sezon 2018 Blancpain GT Series Endurance Cup rozpocznie się w weekend 20-22 kwietnia na włoskim torze Monza.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissana

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1