Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps zaprezentowali imponującą listę zgłoszeń, na której znalazły się 72 samochody. Aż 28 załóg będzie rywalizować w ramach cyklu Intercontinental GT Challenge.

Każdy z ośmiu producentów zgłoszonych do pełnego sezonu IGTC może nominować do czterech załóg, które będą zdobywać punkty podczas jedynego całodobowego wyścigu w kalendarzu serii.

Największą niespodzianką jest to, że liderzy klasyfikacji kierowców Maximilian Buhk, Maximilian Götz i Raffaele Marciello zostali rozdzieleni. O ile pierwsza dwójka będzie rywalizować dla znanego sobie zespołu GruppeM, Marciello przeniósł się do AKKA ASP, z którym ściga się w cyklu Blancpain GT Series. Oba zespoły zostały nominowane przez Mercedesa-AMG do zbierania punktów w klasyfikacji generalnej.

Głównym rywalem marki spod znaku trójramiennej gwiazdy jest Porsche. Dwa samochody z Weissach wystawi zespół ROWE Racing, a po jednym GPX Racing oraz KÜS Team 75 Bernhard w gwiazdorskim składzie Earl Bamber, Timo Bernhard i Laurens Vanthoor.

Ferrari postanowiło sięgnąć po swoich kierowców z Długodystansowych Mistrzostw Świata – w zespole AF Corse pojawią się Sam Bird oraz zwycięzcy niedawnego 24h Le Mans James Calado i Alessandro Pier Guidi. Drugi samochód ekipy będzie startować w Pro-Am Cup, a liderem załogi będzie tam Toni Vilander. Pozostałe dwa auta Ferrari wystawią SMP Racing oraz HubAuto Corsa.

Po raz pierwszy cztery samochody do rywalizacji w rundzie IGTC nominował Bentley. Rozszerzając swój program, brytyjska marka sięgnęła po gwiazdę wyścigów IMSA Pipo Deraniego. Cztery auta wystawi także Audi. Marka z Neuburga zatrudniła na ten wyścig trzykrotnego mistrza świata kierowców José Maríę Lópeza, a także sięgnęła po zwycięzców 24h Nürburgring – Driesa Vanthoora, Franka Stipplera i Frederika Vervischa – oraz po swoich kierowców DTM Robina Frijnsa, René Rasta i Nico Müllera.

Zwycięstwa bronić będzie zespół Walkenhorst Motorsport, wystawiający dwa samochody BMW. Pozostałe dwie maszyny bawarskiej marki będą operowane przez Team Schnitzer. Po dwa auta będą mieć w stawce Nissan oraz Honda, reprezentowane odpowiednio przez KCMG oraz Team Motul i Team Rocket RJN.

Lista zgłoszeń 24h Spa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race