Libront pierwszym liderem Kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023

Czwarte i pierwsze miejsca na Oulton Park sprawiły, że Daniel Libront prowadzi w klasyfikacji generalnej Kwalifikacji Porsche Esports Sprint Challenge Poland. W Inaugurującym cykl wyścigu najlepszy był Adam Kotarski.

Ostatecznie sześciu kierowców z ubiegłorocznego sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland postanowiło wziąć udział w kwalifikacjach do tegorocznej rywalizacji. W tym gronie znalazł się między innymi trzynasty zawodnik sezonu 2022 Daniel Libront. Od samego początku dnia wyścigowego to on dyktował tempo na jednym okrążeniu, co przełożyło się na pole position po kwalifikacjach.

Librontowi nie udało się jednak obronić pierwszej pozycji po starcie. Najlepszym popisał się Adam Kotarski (IMPULSE RACING), a moment zawahania do uzyskania pozycji kosztem najszybszego simracera w kwalifikacjach wykorzystali również Konrad Żerebiec, a także Jakub Kwiatkowski.

Pierwszy wyścig pierwszej rundy kwalifikacji był relatywnie spokojnie. W drugiej połowie rywalizacji Kwiatkowski przypuścił skuteczny atak na Żerebca, co pozwoliło mu awansować na drugie miejsce i pogonić za liderem. Nie wystarczyło mu jednak czasu, by wystarczająco zbliżyć się do Adama Kotarskiego, zwycięzcy pierwszego wyścigu części kwalifikacyjnej Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Pierwsza dziesiątka była odwracana na polach startowych do kolejnego wyścigu, przez co z pierwszego rzędu ruszali Mirosław Nastalczyk (Gray Wolf Racing Team) oraz Kuba Bluj. Drugi z nich nie wytrzymał ciśnienia na starcie i popełnił falstart. Bluj musiał karnie przejechać przez aleję serwisową, co przekreśliło jego szanse na dobry wynik.

Ruszając tym razem ze środka stawki, Kotarski nie miał łatwego życia i był uwikłany w liczne batalie. Dużo lepiej szło Librontowi. Już na drugim okrążeniu zdołał awansować na czwartą pozycję. Nastalczyk nie był na prowadzeniu za długo - lekko przestrzelony zakręt dał przestrzeń do ataku Mateuszowi Grzonce.

Na czwartym kółku z atakiem przesadził Michał Rak, chociaż najwięcej na tym stracił wypchnięty poza tor, a następnie uderzony na poboczu przez Olafa Sawczuka (Geekz Energy Simracing) Nastalczuk. Był on jednak w stanie kontynuować jazdę, choć na odległej pozycji.

Z biegiem czasu Libront zdołał dopaść prowadzącego Grzonkę. Na dwunastym okrążeniu obaj wyjechali szeroko w pierwszym zakręcie - automatyczny system iRacing uznał, że Grzonka przesadził, przez co musiał zwolnić i w ten sposób oddać prowadzenie Librontowi. Narzucił on następnie tempo całej konkurencji, co przełożyło się na zwycięstwo w drugim wyścigu przed Grzonką oraz Michałem Rakiem. Adam Kotarski był na mecie dopiero jedenasty.

Taki obrót spraw oznacza, że Daniel Libront ma dziesięć punktów przewagi nad Kotarskim. Trzecie miejsce wspólnie zajmują Jakub Kwiatkowski (P2, P8) i Konrad Żerebiec (P3 i P5).

Kolejna runda kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland już 25 października na torze Laguna Seca. Transmisję z dnia wyścigowego zobaczycie na antenie Motowizji oraz kanale Porsche Polska na YouTube.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest Ragnar Simulator. Sponsorem głównym wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, Rally and Race, Światwyścigów.pl. Partnerem technicznym serii jest iRacing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze