Korkociąg w Porsche Esports Sprint Challenge Poland – 2. runda Kwalifikacji

Co ma korkociąg wspólnego z wyścigami? Dowiesz się już dziś (25.10.2023) o godz. 20:00 podczas transmisji na żywo z 2. rundy Kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Porsche Esports Sprint Challenge Poland na torze Oulton Park mieliśmy dużo zwrotów akcji, ciekawe wyprzedzania oraz niespodziewany karambol. Kierowcy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wysoki poziom.

Tym razem 24 kierowców (6 osób z sezonu 2022 oraz 18 osób z Time Attack) przenosi się do Stanów Zjednoczonych na tor Laguna Seca. To jeden z najbardziej kultowych torów wyścigowych na świecie. Nitka liczy 3.6 km i składa się z 11 zakrętów. Jeden z nich jest szczególny – słynny i budzący grozę “Korkociąg”, który przypomina bardziej stok narciarski niż część toru wyścigowego. Kierowcy muszą uważać nie tylko na zdradliwe sekwencje, ale również na nawiany piach pochodzący z okolicznych terenów.

Po pierwszej rundzie PESCP liderem jest Daniel Libront z 59-cioma punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje Adam Kotarski, a podium uzupełnia Konrad Żerebiec.

Czy zawodnicy okiełznają swoje Porsche 911 GT3 Cup? Jak potoczy się druga runda kwalifikacji? Zapraszamy o godz. 20:00 przed telewizory do kanału Motowizja lub na kanał YouTube Ragnar Simulator. Wyścigi skomentują specjaliści w swoim fachu – Mikołaj Sokół oraz Michał Gąsiorowski. Natomiast wywiady z kierowcami przeprowadzi Nikodem Wiśniewski – zawodnik Williams Esports i simracingowy ekspert.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest Ragnar Simulator. Sponsorem głównym wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, Rally and Race, Światwyścigów.pl. Partnerem technicznym serii jest iRacing.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze