Lemanek najlepszy na Laguna Seca, Libront dalej liderem tabeli

Przemysław Lemanek z Drago Racing zdobył najwięcej punktów podczas drugiej rundy kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland na torze Laguna Seca, wygrywając pierwszy wyścig i zajmując trzecią lokatę w drugim. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostaje Daniel Libront. Zawodnik Apex One był siódmy i pierwszy w dwóch wyścigach na amerykańskim obiekcie.

W stawce zawodników walczących o awans do sezonu głównego Porsche Esports Sprint Challenge Poland znalazło się kilka osób, które nie rywalizowały w pierwszej rundzie na Oulton Park. Wśród nich był Przemysław Lemanek (Drago Racing). Lider klasyfikacji jednego z najważniejszych cykli na platformie iRacing Grand Prix Series wywalczył pole position do głównego wyścigu, ale z przewagą zaledwie jednej dziesiątej sekundy nad Jakubem Kwiatkowskim.

Lemanek pewnie obronił prowadzenie na starcie. Kwiatkowski musiał za to uważać na Adama Kotarskiego (IMPULSE RACING), ale na wyjściu z pierwszego zakrętu układ czołówki wrócił do tego ze startu. Sytuacja w czołówce szybko ustabilizowała się. Lemanek okrążenie za okrążeniem kręcił rekordy, a za trzecim Kotarskim podążali Patryk Werbowy i trójka zawodników Apex One - Michał Rak, Mateusz Grzonka oraz Daniel Libront. W końcówce Rakowi wreszcie udało się wystarczająco zbliżyć do Werbowego, by przeprowadzić skuteczny atak na trzecią pozycję. 

Bezapelacyjnie najszybszy w pierwszym wyścigu rundy był Przemysław Lemanek wygrywając z przewagą prawie sześciu sekund. Pole position do drugiego trafiło w ręce Kuby Bluja (Apex One).

Mając za swoimi plecami aż pięciu kolegów zespołowych, Bluj nie musiał się martwić obroną swojej lokaty na starcie. Musiał się za to martwić o start, na którym zaspał, przez co spadł na dziesiąte miejsce. Prowadzenie dzięki temu objął Konrad Żerebiec (Apex One). Spośród piątki zawodników w czarno-białych Porsche 911 (922) GT3 Cup najwięcej musiał się napracować na pierwszym okrążeniu Rak, wyprzedzony na chwilę przez Kwiatkowskiego. Marsz w górę stawki wykonywał zwycięzca pierwszego wyścigu Lemanek. Już na trzecim kółku zaczął wyprzedzać przedstawicieli kwintetu Apex One. Błąd na tym okrążeniu sprawił, że Rak stracił dużo więcej niż piąte miejsce i wypadł poza czołową dziesiątkę.

Widząc rosnące zagrożenie ze strony rywala z Drago Racing, Libront wyprzedził Patryka Witkowskiego (Apex One 3). Dłużej zajęło mu dojechanie do prowadzącego Żerebca. Na siódmym okrążeniu Lemanek próbował wyprzedzić Grzonkę, skończyło się to jednak obróceniem oraz posłaniem w bandę zawodnika Apex One i wyjazdem poza tor reprezentanta Drago Racing. 

Lemanek nie stracił na tej przygodzie za dużo. Za drugim razem udało mu się wrócić na czwarte miejsce mijając Kwiatkowskiego. Okrążenie później dopadł Witkowskiego, co dało mu awans na trzecią lokatę.To zmotywowało Libronta, aby niemalże natychmiast przeskoczyć przed Żerebca. Ten praktycznie od razu przeszedł w tryb obrony pozycji przed nadciągającym Lemankiem. Linia defensywy została złamana na trzynastym kółku.

Żerebiec wraz z Witkowskim musieli chwilę później skupić się na Kwiatkowskim i Adamie Kotarskim. Przewaga wypracowana przez Libronta topniała w mgnieniu oka. Mimo prób podkręcenia tempa, Lemanek w końcówce siedział na tylnym zderzaku maszyny w barwach Apex One. Na ostatnim okrążeniu zawodnik Drago Racing zanurkował do pierwszego zakrętu, ale przestrzelił dohamowanie i wypadł z toru. 

Zdekoncentrowany Lemanek z łowcy stał się zwierzyną. Wyprzedził go Żerebiec, próbował to też zrobić Witkowski, ale po przepychance do ostatniego zakrętu udało mu się wyrwać trzecie miejsce. Drugi wyścig w sezonie kwalifikacyjnym padł łupem Daniela Libronta. Zawodnik Apex One utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najwięcej punktów w trakcie rundy zdobył Przemysław Lemanek, jest jednak prawdopodobne, że sędziowie będą chcieli rozpatrzyć kilka incydentów.

Kolejne zmagania już w najbliższą środę 31.10.2023 na norweskim torze Rudskogen. Transmisja na antenie Motowizji oraz kanale Ragnar Simulator na YouTubie o godz. 20:00. Więcej informacji i tabela z wyniki na www.porscheesports.pl.

Organizatorem i promotorem Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 jest Ragnar Simulator. Sponsorem głównym wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są Onet, Przegląd Sportowy, Motowizja, Rally and Race, Światwyścigów.pl. Partnerem technicznym serii jest iRacing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze