Rodzina van't Hoffa zakłada fundacje, która pomoże ofiarom wypadków na torach

Rodzina zmarłego Dilano van’t Hoffa ogłosiła powstanie fundacji wspierającej kierowców. Inicjatywa ‘’Racing For Dilano’’ będzie pomagać oraz wspierać finansowo zawodników, którzy ulegli groźnym wypadkom na torach wyścigowych.

W zeszłym tygodniu, podczas weekendu wyścigowego serii FRECA na torze Spa doszło do fatalnego w skutkach wypadku. Deszczowe warunki i niemal zerowa widoczność doprowadziły do serii kolizji w okolicach prostej Kemmel. W tym zamieszaniu Holender Dilano van’t Hoff wypadł z toru, po czym bariera ‘’wypluła’’ bolid zawodnika MP z powrotem na jezdnię, gdzie na pełnej prędkości uderzył w niego inny samochód. Kierujący nim Adam Fitzgerald przeżył wypadek, ale dla Dilano kolizja była śmiertelna.

Ekipa MP Motorsport postanowiła wycofać się z następnej rundy FRECA. Rodzina van’t Hoffa ogłosiła założenie specjalnego funduszu w ramach hołdu dla Holendra. Fundacja będzie nosić nazwę ‘’Racing For Dilano’’. Będzie to organizacja która zapewni pomoc kierowcom, którzy byli ofiarami wypadków podczas wyścigów. Fundacja będzie finansować rehabilitację po poważnych urazach, oraz wspierać zawodników w ich powrocie do ścigania.

Cały świat F1 oddał hołd zmarłemu 18-latkowi. Przed każdym z wyścigów F3,F2 oraz F1 odbyła się minuta ciszy. Wielu kierowców zadedykowało swoje zwycięstwa Dilano. Byli to między Jak Crawford oraz Oliver Goethe. Richard Verschoor tuż po wygranej w wyścigu głównym F2 w Austrii mówił przez radio: „Najważniejszy dzisiaj jest Dilano, doskonale go znałem. Wszyscy będziemy za tobą tęsknić. Trzymaj się, przyjacielu”.

Holendra pożegnał również kierowca MP w F3 Franco Colapinto, po swoim triumfie na SIlverstone: „Wszyscy dzisiaj myślimy tylko o Dilano. Każdy u nas w MP go znał, więc to bardzo trudny moment dla każdego z nas. Nie rozumiem, jak w 2023 roku mogą dziać się takie rzeczy. Ciesze się, że mogłem dać mu chociaż tą wygraną”

Pogrzeb van’t Hoffa odbędzie się we wtorek, 11 lipca. Ceremonia będzie otwarta dla publiczności oraz prasy, można było zgłosić swój udział wpisując się na listę. Pożegnanie Holendra będzie również transmitowane na żywo w internecie, za pośrednictwem linku dostępnego w mediach społecznościowych MP Motorsport. Rodzina prosi, by „Zamiast kwiatów, wysyłać datki na nowo powstałą fundację”.

Źródła: MP Motorsport, feederseries.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze