F1 Academy z kalendarzem na sezon 2024

F1 Academy, czyli żeńska seria wyścigowa ogłosiła swoje plany na sezon 2024. Kobiety będą ścigać się przy okazji weekendów Formuły 1. Kalendarz liczy siedem wyścigów, a dobór rund jest dość interesujący.

Zawodniczki rozpoczną swój sezon razem z kierowcami F1 w Arabii Saudyjskiej, a następnie pojadą do Miami, Hiszpanii, Holandii, Singapuru, Kataru i zakończą zmagania w Abu Zabi na początku grudnia. Patrząc na kalendarz 2023, tylko dwie rundy – w Holandii i w Hiszpanii – ponownie będą gościć najszybsze zawodniczki świata.

Wybrane rundy są mixem torów tradycyjnych i tych nowoczesnych, ulicznych. Nadal nie wiadomo, gdzie odbędą się testy. Sezon 2024 będzie wyjątkowy, ponieważ będzie to pierwszy sezon, kiedy w serię zaangażują się wszystkie zespoły F1, które wprowadzą swoje zawodniczki, a samochody będą miały takie samo malowanie jak to, które jest w F1.

„Z przyjemnością prezentuję kalendarz siedmiu rund w sezonie 2024. Ten kalendarz cementuje nasze ambicje, aby być sportem globalnym, poszerzając nasz zasięg i poprawiając widoczność naszej misji. Chcemy inspirować młode kobiety na całym świecie i pokazywać im, że jest dla nich miejsce w naszym sporcie, a ściganie się z Formułą 1 pomoże nam to osiągnąć. Dziękuję wszystkim siedmiu promotorom za wsparcie nas w naszej misji i chęci wyruszenia w nią razem z nami w sezonie 2024” – powiedziała Susie Wolff, dyrektor F1 Academy.

Zadowolony z faktu pojawienia się żeńskiej serii wyścigowej przy F1 jest również jej szef, Stefano Domenicali.

„To fantastyczne móc powitać F1 Academy i jej siedem wyścigów w kalendarzu F1 w przyszłym roku. To globalne przedsięwzięcie w połączeniu ze wsparciem wszystkich dziesięciu zespołów F1 przeniesie serię na wyższy poziom, nie tylko będąc szansą dla zawodniczek na rozwijanie swoich umiejętności na torach F1, ale także inspirowanie młodych dziewcząt z całego świata, aby związać swoją przyszłość ze sportami motorowymi. Chcę podziękować naszym promotorom, zespołom F1 i całej społeczności sportów motorowych za wsparcie dla F1 Academy przed naszym drugim sezonem”.

Najwięcej uwagi przyciągają rundy na Bliskim Wschodzie, ale można się domyślać, że celem serii jest zainteresowanie kobiet w miejscach, gdzie ich prawa nie do końca respektowane i szanowane.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1 Academy

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze