Magnussen zadebiutuje w IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Kevin Magnussen zaliczy swój debiut w serii IndyCar podczas nadchodzącej rundy na torze Road America. Duńczyk dołączy do zespołu McLarena SP, gdzie zastąpi Felixa Rosenqvista.

Szwed nie został jeszcze dopuszczony do startu po tym, jak w sobotę miał poważny wypadek na torze ulicznym w Detroit, gdzie z powodu awarii mechanicznej z dużą prędkością wjechał w bariery. Rosenqvist nie doznał żadnych poważnych obrażeń, lecz personel medyczny IndyCar nakazał mu dalszy odpoczynek.

Następnego dnia zastąpił go były kierowca McLarena SP Oliver Askew – Amerykanin tym razem nie będzie jednak dostępny, bowiem na rundę na Road America zakontraktował go już zespół Ed Carpenter Racing. Ten musiał znaleźć zastępstwo dla Rinusa Veekaya, który złamał obojczyk w wypadku na rowerze górskim i musiał być operowany.

Magnussen zostanie wypożyczony do zespołu McLarena SP przez ekipę Chip Ganassi Racing, którą reprezentuje w serii wyścigów długodystansowych IMSA, mimo iż CGR ma także swój zespół w IndyCar. Będzie on pierwszym przedstawicielem swojego kraju w stawce od 2005 roku, kiedy to Ronnie Bremer startował w Champ Car.

Poza Duńczykiem, swój debiut w IndyCar zaliczy Cody Ware. Poprowadzi on dodatkowy samochód współprowadzonego przez jego ojca zespołu DCR with Rick Ware Racing.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze