McLaren wykupi większość udziałów w zespole IndyCar

Brytyjski producent McLaren wykupi 75% udziałów w zespole Schmidt Peterson Motorsports, który od zeszłego sezonu funkcjonuje pod nazwą McLaren SP. Marka zaznacza w ten sposób swoje zaangażowanie w wyścigi IndyCar.

Amerykański zespół został założony w 2001 roku przez byłego kierowcę Sama Schmidta, a w 2013 roku jego wspólnikiem został Ric Peterson. Przed sezonem 2020 McLaren dołączył do tej dwójki jako partner i choć zespół zmienił nazwę, brytyjski producent nie posiadał w ekipie żadnych udziałów – to zmieni się po sfinalizowaniu uzgodnionej transakcji pod koniec roku.

„W mocny sposób sygnalizujemy nasze długoterminowe zaangażowanie w IndyCar zarówno jako serię wyścigową oraz platformę marketingową dla McLaren Racing oraz naszych sponsorów” – powiedział szef McLaren Racing Zak Brown. „Chciałbym złożyć hołd wobec Sama Schmidta i Rica Petersona, którzy ze wsparciem Arrow Electronics zbudowali potężny zespół, który będziemy rozwijać, aby spełnić nasze ambicje o regularnej walce o zwycięstwa, wygrane w Indianapolis 500 oraz tytuły mistrzowskie”.

Schmidt i Peterson obejmą stanowiska w nowej radzie nadzorczej, w której zasiądą także trzy osoby z ramienia McLarena, a której przewodniczyć będzie Brown. Prezydent zespołu Taylor Kiel nadal będzie odpowiedzialny za prowadzenie ekipy, raportując bezpośrednio radzie nadzorczej.

Od początku swojego istnienia, zespół odniósł dziewięć zwycięstw, z czego dwa w trwającym sezonie.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league