Pagenaud przechodzi do MSR

Były mistrz IndyCar Series oraz zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Simon Pagenaud opuści zespół Team Penske, z którym odniósł swoje największe sukcesy. Francuz dołączy w przyszłym roku do swojego byłego zespołowego kolegi Hélio Castronevesa w ekipie Meyer Shank Racing.

„To ekscytujący moment w mojej karierze” – powiedział Pagenaud. „MSR udowodniło, że jest znakomitą organizacją, gdy wygrali w tym roku Indianapolis 500, a współpraca z Hélio pomoże nam w 2022 i kolejnych latach. Nie mogę doczekać się nowego wyzwania”.

Pagenaud ma na swoim koncie 15 zwycięstw, 14 pole position i 37 miejsc na podium od czasu swojego debiutu w sezonie 2011. Dla porównania, MSR od 2017 roku wygrało tylko jeden wyścig – tegoroczne Indianapolis 500.

Współwłaściciel ekipy Michael Shank dodał: „Następny rok będzie ważny dla MSR i myślę, że mamy bardzo mocny skład w Simonie i Hélio. Rozbudowujemy program rok po roku i pracujemy nad wszystkimi składnikami potrzebnymi do bycia konkurencyjnym. Zwycięstwo w Indianapolis 500 było przełomem i chcemy mieć program, który będzie regularnie walczył o zwycięstwa i podia na każdym torze, a ci kierowcy nam w tym pomogą”.

Źródło: michaelshankracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league