Mistrz Indy Lights przejdzie do IndyCar

23-letni Kyle Kirkwood dołączy do IndyCar na pełen sezon 2022. Świeżo upieczony mistrz Indy Lights zastąpi Sébastiena Bourdaisa w Chevrolecie #14 zespołu AJ Foyt Racing.

Amerykanin jako jedyny kierowca w historii programu Road to Indy wygrał na wszystkich trzech poziomach – w 2018 był mistrzem USF2000, rok później triumfował w Indy Pro 2000, a po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wygrał swój pierwszy sezon w Indy Lights.

Przez ostatnie trzy lata Kirkwood był związany z ekipą Andretti Autosport. W ramach obowiązującego kontraktu, Amerykanin nie mógł rozpocząć rozmów z innymi zespołami do 1 listopada. Michael Andretti nie znalazł jednak miejsca dla podopiecznego w swoim zespole, angażując zamiast niego Devlina DeFrancesco. Mając na swoim koncie 31 zwycięstw w Road to Indy i 1,3 miliona dolarów stypendium za wygranie Indy Lights, Kirkwood nie musiał długo szukać dla siebie innego miejsca w IndyCar.

„Poznałem Larry’ego Foyta w 2018 roku, kiedy jeździłem w USF2000” – wspomina Kirkwood. „Był pierwszą osobą z IndyCar, która pokazała mi samochód i wyjaśniła, czego potrzeba, aby zostać kierowcą. Od tego momentu czułem się komfortowo wokół jego zespołu i teraz poprowadzę samochód #14. Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jestem podekscytowany reprezentowaniem tak doświadczonego i legendarnego zespołu”.

Źródło: foytracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze