Nazwisko Fittipaldi wraca do IndyCar

Po dwóch latach przerwy, Pietro Fittipaldi znów pojawi się na starcie serii IndyCar. Brazylijczyk będzie reprezentować barwy Rahal Letterman Lanigan Racing.

Wnuk mistrza z sezonu 1989 i dwukrotnego zwycięzcy Indianapolis 500 przejechał w sumie dziewięć wyścigów w ekipie Dale Coyne Racing w latach 2018 i 2021. W 2018 kierowca rezerwowy Haasa w Formule 1, po starcie w sześciu wyścigach musiał opuścić serię po tym, jak podczas wyścigu 6 godzin Spa-Francorchamps uległ wypadkowi i złamał obie nogi. Do amerykańskich wyścigów powrócił w 2021 roku, kiedy to dzielił samochód #51 zespołu Dale Coyne Racing with RWR z byłym kierowcą Formuły 1 Romainem Grosjeanem. Wtedy też zadebiutował w wyścigu Indianapolis 500, kwalifikując się na 13. pozycji i finiszując na 25. miejscu.

„To wielki zaszczyt dołączyć do zespołu takiego kalibru” – powiedział Fittipaldi. „Dzięki doświadczeniu, które zdobyłem przez ostatnie kilka lat w Formule 1 i innych seriach wyścigowych, nie mogę się doczekać wyzwania, jakim jest ściganie się w IndyCar, jednej z najbardziej konkurencyjnych i wszechstronnych serii wyścigowych na świecie. Chcę podziękować Panu Rahalowi, Laniganowi i Panu Lettermanowi za tę szansę i zaufanie jakim mnie obdarzyli. Nie mogę się doczekać aż zacznę swoją przygodę”.

Zadowolony z podpisania kontraktu jest także właściciel zespołu Bobby Rahal: „Jestem bardzo zadowolony, że Pietro dołączył do RLL jako kierowca samochodu nr 30. Miał on już doświadczenie w IndyCar, jeżdżąc w kilku wyścigach dla Dale Coyne Racing i imponująco zajmując 13. miejsce w kwalifikacjach do wyścigu na Indianapolis w 2021 roku. Właśnie wtedy go spotkałem i od tego ciężko pracował, aby zostać kierowcą rezerwowym ekipy Haas. Po naszych rozmowach jestem pod wrażeniem jego dojrzałości i doświadczenia, które wniesie teraz do naszego programu. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co może zrobić przez cały sezon IndyCar w przyszłym roku”.

Sezon IndyCar rozpocznie się 10 marca 2024 wyścigiem na ulicach St. Petersburga na Florydzie. Zespołowymi kolegami Fittipaldiego w RLL będą Graham Rahal i Christian Lundgaard, którzy w zeszłym roku zdobyli trzy pole position i jedno zwycięstwo.

Źródło: Informacja prasowa zespołu Rahal Letterman Lanigan Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze