Ogromna kara dla Chevroleta

Chevrolet przystąpi do drugiego wyścigu sezonu Verizon IndyCar Series z ujemnymi punktami z powodu naruszenia przepisów dotyczących silników.

Po wyścigu na ulicach Saint Petersburga, w którym Chevrolet zajął sześć pierwszych miejsc, jedenaście z dwunastu silników amerykańskiego producenta musiało zostać poddanych gruntownym naprawom, za co odebrane zostało 20 punktów z klasyfikacji producentów za każdą jednostkę, czego wynikiem jest 162-punktowa strata do Hondy i wpisana do tabeli suma minus 92 punktów.

Zgodnie z regulaminem IndyCar, punkty do klasyfikacji producentów zdobywa trzech najlepszych przedstawicieli każdego z nich.

Wszyscy uczestnicy mogą wykorzystać cztery silniki w trakcie sezonu, co pokrywa zapotrzebowanie na przejechanie 10 tysięcy mil. 10 punktów jest przyznawane za każdy silnik, który przekroczy przebieg 2500 mil, natomiast 20 jest odejmowanych za każdy silnik, który go nie osiągnie, tak samo 20-punktowa kara obowiązuje przy konieczności wymiany komponentów w silniku, co miało miejsce w przypadku 11 jednostek Chevroleta i jest naruszeniem punktu 10.6.4.4 regulaminu IndyCar.

Zgodnie z zasadami, kara dla producenta nie ma żadnego wpływu na pozycje na mecie, jak i na punkty zdobyte przez każdego z kierowców.

Kolejny wyścig IndyCar odbędzie się w Louisianie 12 kwietnia.

Źródło: Informacja prasowa IndyCar Series

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league