Stefan Wilson wystartuje w Indianapolis 500

Zespół Andretti Autosport potwierdził, że Stefan Wilson weźmie udział w swoim drugim wyścigu Indianapolis 500, za kierownicą Hondy nr 25.

Brat zmarłego Justina dołączy do Alexandra Rossiego, Marco Andrettiego, Ryana Hunter-Reaya i Zacha Veacha na czas majowej rywalizacji. Brytyjczyk miał już wystartować w tym roku, lecz zdecydował się odstąpić swój samochód Fernando Alonso.

„Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę oficjalnie dołączyć do Andretti Autosport na 102. edycję Indianapolis 500” – powiedział Wilson. „Nie było łatwo to osiągnąć, ale jestem bardzo zadowolony, że znalazłem się w tym miejscu”.

Wilson poprowadzi samochód w barwach Driven2SaveLives – akcji organizowanej we współpracy z siecią dawców stanu Indiana: „Naszym celem jest zarejestrowanie nowych dawców. Mój brat Justin uratował pięć żyć, dlatego temat przeszczepów i transplantacji jest mi bliski. Będziemy dawać nadzieję pacjentom na liście oczekujących i honorować dawców”.

Wilson ma już na koncie start w Indianapolis 500 z zespołem KV Racing Technology. W przeszłości startował on w Indy Lights, również w barwach Andretti Autosport, dla którego wywalczył dwa zwycięstwa i pięć miejsc na podium.

Źródło: andrettiautosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league