Alonso nie wystąpi w przyszłorocznym Indy 500

Fernando Alonso potwierdził, że nie weźmie udziału w przyszłorocznym wyścigu Indianapolis 500, a zamiast tego skupi się na występie w Grand Prix Monako Formuły 1 w barwach McLarena.

Hiszpan zadebiutował w IndyCar Series podczas tegorocznej edycji słynnego wyścigu. Zakwalifikował się on na piątym miejscu i prowadził łącznie przez 27 okrążeń, lecz nie osiągnął mety z powodu awarii silnika.

Alonso już wcześniej sugerował, że jego ponowny start w przyszłym roku będzie mało prawdopodobny, ze względu na chęć walki o czołowe lokaty w Formule 1, w bardziej konkurencyjnym niż dotychczas McLarenie z silnikiem Renault. Wraz z ogłoszeniem podpisania nowego kontraktu z Brytyjskim zespołem, Hiszpan potwierdził taki stan rzeczy.

„Wraz z nową umową na przyszły sezon z McLarenem, mogę potwierdzić, że nie wezmę udziału w przyszłorocznym wyścigu Indianapolis 500, bowiem w ten sam weekend odbędzie się Grand Prix Monako, a priorytetem na ten rok będzie Formuła 1” – powiedział Alonso. „Mogę jednak potwierdzić, że będę częścią Indy 500 w przyszłości. Nie wiem, czy będzie to rok 2019, 2020 czy jeszcze inny, ale to wyścig, który z pewnością chcę powtórzyć”.

Hiszpan nie ukrywa swoich aspiracji do zdobycia potrójnej korony sportów motorowych, lecz jego głównym celem wciąż jest kolejne mistrzostwo F1: „Mamy dość pracy przy odzyskiwaniu naszego miejsca na czele stawki. To jest w tej chwili główny priorytet. Ja również nie mam innych priorytetów, ale zostawiam otwarte drzwi dla innych serii oraz celów”.

„Zawsze wierzyłem, że bycie kompletnym i lepszym kierowcą polega na wygrywaniu także w innych seriach. Sport motorowy to nie tylko Formuła 1”.

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league