Danica Patrick wystartuje w przyszłorocznym Indianapolis 500

Była zawodniczka IndyCar Danica Patrick ogłosiła swój powrót na czas przyszłorocznego wyścigu Indianapolis 500. Patrick zapowiedziała jednocześnie zakończenie swoich regularnych startów w NASCAR.

Patrick zakończyła swoje starty w IndyCar Series po sezonie 2011, by przenieść się do NASCAR. Pomimo startów w mistrzowskiej ekipie Stewart-Haas Racing, jej najlepszym wynikiem było szóste miejsce podczas wyścigu w Atlancie w 2014 roku. Wobec malejącego zainteresowania sponsorów jedyną kobietą w stawce, SHR zdecydowało się na zakończenie współpracy z Patrick, która nie znalazła nowego zespołu, w którym mogłaby kontynuować swoje starty.

Choć jej regularne starty dobiegły końca, Patrick wystartuje w przyszłorocznym wyścigu Daytona 500 – gdzie w 2013 roku wywalczyła pole position oraz zajęła ósme miejsce. Poza tym, powróci do IndyCar na czas Indy 500. Nie wiadomo jeszcze, w barwach jakich ekip będzie startować.

W czasie swojej przygody z IndyCar, Patrick odniosła jedno zwycięstwo, zdobyła trzy pole position i zajęła trzecie miejsce podczas wyścigu Indianapolis 500 w 2009 roku.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league