Thomas Lüthi najszybszy podczas trzeciego treningu wolnego

Szwajcar z zespołu Garage Plus Interwetten uzyskał najlepszy czas okrążenia w ostatniej sesji treningowej kategorii Moto2.

Podczas trzeciego treningu wolnego pośredniej kategorii w końcu nad tor w Saksonii wyszło słońce i zawodnicy mogli przejechać cały trening bez przerw związanych z opadami deszczu. Temperatura nawierzchni wzrosła do ponad 20 stopni Celsjusza, więc i przyczepność opon była lepsza. Najlepiej w takich warunkach odnalazł się Tom Lüthi, który już na początku sesji wykręcił czas 1’24.845 i do końca pozostał na czele stawki.

Na drugiej lokacie FP3 zakończył Takaaki Nakagami reprezentujący barwy ekipy Idemitsu Honda Team Asia, który poprawił swój najlepszy rezultat z wczoraj o prawie pół sekundy. Japończyk czuje się bardzo komfortowo po ostatniej wygranej z Assen i jest jednym z faworytów do zwycięstwa podczas Gran Prix Niemiec. Pierwszą trójkę uzupełnił Simone Corsi, jedyny zawodnik z pierwszej dziesiątki treningu, który nie używa maszyny Kalexa. Włoch (Speed Up Racing) przejechał aż 28 okrążeń, najwięcej z całej stawki. Corsi ma bardzo dobre wspomnienia związane z torem Sachsenring – dwa razy kończył wyścigi na podium, w 2013 roku był tu drugi, a rok później stanął na najniższym stopniu podium.

Bardzo dobrą sesję zaliczył również rodak Corsiego, Lorenzo Baldassarri z zespołu Forward Team. Popularny „Balda” od samego początku treningu narzucał ostre tempo, by ostatecznie wykręcić czas 1’24.980, który pozwolił mu na uplasowanie się na czwartej pozycji. Najlepszym zawodnikiem z Niemiec był po raz kolejny Jonas Folger, reprezentant teamu Dynavolt Intact GP uplasował się na piątej lokacie.

Na 6 minut przed końcem szybkie okrążenia wykręcał Alex Rins, jednak Hiszpan nie był w stanie poprawić ostatniego sektoru toru Sachsenring i ostatecznie zajął 7. miejsce. Tuż przed nim był dzisiejszy jubilat i obrońca mistrzowskiego tytułu, Johann Zarco. Francuz w trakcie swojego drugiego wyjazdu pokonał sporą ilość okrążeń i już nie wyjechał na końcowe minuty FP3.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) oraz Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia). Warto odnotować fakt, iż Toma Lüthi’ego i Mattię Pasiniego, który ukończył trening na 21. lokacie, dzieliła różnica zaledwie niecałej sekundy.

Taki wynik zapowiada nam niezwykle emocjonujące kwalifikacje klasy Moto2, które rozpoczną się o godzinie 15:05.