Pawelec imponuje w European Talent Cupie w Walencji

Zaledwie 15-letni Oleg Pawelec w obu niedzielnych wyścigach motocyklowego European Talent Cupu w hiszpańskiej Walencji walczył o finisz w punktowanej piętnastce. Młody reprezentant Wójcik Racing Junior Teamu na trudnym i technicznym torze imienia Ricardo Tormo świetne tempo pokazał już podczas czwartkowych i piątkowych treningów.

Sobotnie kwalifikacje motocyklista w Nowego Tomyśla zakończył ze stratą zaledwie 1,6 sekundy do zdobywcy pole position, jednak w tak w ekstremalnie konkurencyjnej kategorii – uważanej za przedsionek motocyklowych mistrzostw świata – oznaczało to start do wyścigów z 27. pola.

W niedzielę Pawelec dwukrotnie popisał się fenomenalnymi startami, niemal natychmiast przebijając się do pierwszej dwudziestki, a następnie walcząc o miejsca w punktowanej piętnastce. W pierwszym wyścigu Oleg na ostatnich metrach był już na piętnastym miejscu, ale nie ukończył rywalizacji z powodu wywrotki w ostatnim zakręcie. Kilka godzin później linię mety minął na dziewiętnastej pozycji, w środku grupy walczącej o piętnaste miejsce, do którego zabrakło mu zaledwie sześciu dziesiątych sekundy.

Trzecia runda European Talent Cupu odbędzie się w drugi weekend czerwca na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze w Barcelonie, gdzie do walki wróci także kontuzjowany niedawno, młodszy z braci Pawelec, Milan.

Oleg Pawelec: „To był bardzo ekscytujący weekend. W obu wyścigach stoczyłem bardzo zacięte pojedynki. W ostatnim zakręcie pierwszego wyścigu wyprzedziłem kilku rywali i punkty miałem już praktycznie w zasięgu ręki, ale trochę za mocno odkręciłem gaz na wyjściu i zaliczyłem wywrotkę. W drugim wyścigu walczyliśmy praktycznie z tą samą grupą zawodników, a do punktów zabrakło mi nieco ponad pół sekundy, a to dobry wynik biorąc pod uwagę nie do końca udane kwalifikacje. W drugiej kwalifikacji byłem w sobotę dziesiąty w swojej grupie, ale pierwsza, gdy warunki były lepsze, nie poszła po naszej myśli. To w tej chwili najważniejszy aspekt, który musimy poprawić, ponieważ widzę, że jestem w stanie walczyć o jeszcze wyższe miejsca, jeśli tylko będę startował bliżej czołówki. Tak czy inaczej weekend w Walencji pokazał, że razem z całym zespołem zrobiliśmy w tym roku bardzo duże postępy, co bardzo nas cieszy”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1