Razgatlıoğlu: Mam nadzieję, że jutro będzie chłodniej

Toprak Razgatlıoğlu w sobotę na torze w Misano wywalczył drugą pozycję startową i trzecie miejsce w popołudniowym wyścigu. Jak przyznał, jego szansę na pokonanie Ducati, a szczególnie Álvaro Bautistą są niewielkie – jednak przy chłodniejszej temperaturze może mieć szansę ma walkę z Michaelem Rubenem Rinaldim.

„Na pierwszym okrążeniu zobaczyłam jak Michael [Rinaldi] zamyka mi wewnętrzną, więc spróbowałem minąć go po zewnętrznej, ale prawie się zetknęliśmy” – powiedział Turek. „Nawet jeślibym go minął, to rezultat by się nie zmienił, bo Ducati jest bardzo mocne, gdy jest gorąco”.

Razgatlioglu czuł się w wyścigu kompletnie inaczej niż podczas testów na tym samym obiekcie trzy tygodnie temu: „Gdy temperatura się zmienia, motocykl Yamahy przestaje dobrze funkcjonować, tylna opona gwałtownie traci przyczepność. Jutro spróbuję się poprawić. Mam nadzieję, że jutro będzie chłodniej, że spadnie trochę deszczu”.

Turek wskazał w jakich aspektach toru Misano Ducati jest szczególnie mocne: „Wyjście z zakrętu szóstego, wyjście z zakrętu dziesiątego i prosta”.

W niedzielę we Włoszech odbędą się dwa wyścigi – sprint o godzinie 11:00 i wyścig drugi o 14:00.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze