WSBK: Absolutna dominacja Ducati w Misano, Razgatlıoğlu na trzecim stopniu podium

Álvaro Bautista z przewagą ponad pięciu sekund wygrał pierwszy wyścig WorldSBK na torze Misano. Za nim linię mety przekroczył jego zespołowy partner Michael Ruben Rinaldi. Trzeci był Toprak Razgatlıoğlu, który do zwycięzcy stracił prawie dziewięć sekund. Cała trójka ruszała z pierwszego rzędu.

Superpole

Warunki pogodowe na torze w Misano zmieniły się w porównaniu z piątkowymi treningami – temperatura była niższa, a wiatr wiał mocniej, co zmieniało zachowanie się opon.

Już na początku sesji przewrócił się Alex Lowes, który w piątek właśnie był w czołówce. Dobrze kwalifikacje zaczął jednak jego partner z zespołu Jonathan Rea, który z czasem 1:33,644 został liderem tabeli. Za nim uplasowali się Iker Lecuona i Michael Ruben Rinaldi. Kilka minut później najszybciej pojechał Toprak Razgatlıoğlu, którego Álvaro Bautista uznał za największego rywala w Misano. Sam Hiszpan ulokował się za to na pozycji drugiej.

Potem jednak rozdzielił ich Danilo Petrucci, który pokazał, że potrafi świetnie wykorzystał opony przeznaczone na kwalifikacje i utrzymywał dobre tempo na jednym okrążeniu. Jego rezultat pobił jednak Rinaldi.

Álvaro Bautista był jednak bezkonkurencyjny, bijąc poprzedni rekord toru przez pojechanie 1:33,017. Potem jednak przewrócił się w jednym z zakrętów

Nie był to za to dzień Scotta Reddinga, który także upadł. Dodatkowo, problem techniczny miał Gabriel Ruiu, którego silnik motocykla zaczął płonąć. Wywieszono przez to czerwoną flagę, która zakończyła sesję.

W pierwszym rzędzie do wyścigu ustawić mieli się Álvaro Bautista, Toprak Razgatlıoğlu i Michael Ruben Rinaldi.

Wyścig 1

Najlepiej ruszył Bautista, a za nim świetnie jego zespołowy partner Rinaldi, który awansował na drugą pozycję wyprzedzając Topraka Razgatlıoğlu. Danilo Petrucci utrzymał miejsce czwarte, jednak blisko za nim jechał Jonathan Rea, gotowy do ataku. Zanim zawodnik z Irlandii Północnej zdołał jednak wyprzedzić Włocha, został zaatakowany i minięty przez Axela Bassaniego.

Na czele duet Ducati zaczął budować przewagę nad trzecim Razgatlıoğlu, który przewodził drugiej grupie zawodników. Kolejnej grupie, tracącej do czołówki o wiele więcej przechodził Iker Lecuona na pozycji ósmej. Hiszpana wyprzedził potem Alex Lowes, który w sobotę radził sobie na torze gorzej w porównaniu do piątkowych treningów.

Do tylnego koła Jonathana Rea, jadącego na szóstym miejscu, dojechał Dominique Aegerter, a na czele Bautista zbudował też sporą przewagę nad drugim Rinaldim.

Na cztery okrążenia przed końcem przewrócił się jadący na czwartej pozycji Danilo Petrucci, niwecząc szansę na świetny rezultat. Od tego momentu w stawce nie zachodziło wiele zmian przez spore różnice między zawodnikami.

W pierwszym wyścigu na torze Misano najlepsi byli Álvaro Bautista i Michael Ruben Rinaldi. Na podium znalazł się też Toprak Razgatlıoğlu.

Top10:

  1. Álvaro Bautista
  2. Michael Ruben Rinaldi
  3. Toprak Razgatlıoğlu
  4. Axel Bassani
  5. Jonathan Rea
  6. Dominique Aegerter
  7. Alex Lowes
  8. Iker Lecuona
  9. Remy Gardner
  10. Xavi Vierge

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze