Navarro deklasuje rywali w kwalifikacjach

Zwycięzca pierwszego treningu i dysponujący tutaj dobrym tempem Jorge Navarro pokonał zdecydowanie rywali w kwalifikacjach i wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pierwszego pola. Pierwszy rząd uzupełnią Karel Hanika i faworyt lokalnej publiczności Danny Kent.

Zawodnicy od razu po zapaleniu się zielonego światła ruszyli do walki o pole position. Szybko pierwsze okrążenie pokonał Brad Binder, który został pierwszym liderem tej sesji, lecz na następnym kółku zepchnęli go Danny Kent wraz z Jorge Navarro. Początek sesji był trudny dla motocyklistów, gdyż każdy szukał swojego miejsca na torze i każde szybkie okrążenie mogło zakończyć się przyblokowaniem przez wolniejszych rywali. 15 minut po rozpoczęciu sesji tradycyjnie zawodnicy zjechali do swoich garaży, a na torze nastąpił spokój. W pierwszej trójce nic się nie zmieniło, a na czwartej pozycji znajdował się Fabio Quaratararo, przed Karelem Haniką, Miguelem Oliveirą, Jorge Martinem, Niccolo Antonellim, Jakubem Kornfeilem i Isaaciem Viñalesem.

Po około pięciu minutach kilku zawodników wyjechało na tor, a za nimi kolejni i po kilku chwilach mieliśmy niemal całą stawkę na torze. Awans do potencjalnego pierwszego rzędu zaliczył Miguel Oliveira, Portugalczyk wypchnął z niego swojego zespołowego kolegę Brada Bindera. Na drugą pozycję przebił się Enea Bastianini ze stratą zaledwie 0.019 sekundy do Kenta, który wciąż przebywał w boksie. Pierwsza piątka mieściła się w tym momencie w 0.1 sekundy. Pozostali zawodnicy nieskutecznie próbowali poprawiać swoje czasy okrążeń i ponownie udali się do boksów żeby pojawić się na torze podczas ostatnich 10 minut sesji.

Danny Kent odpuścił sobie wyjazd w połowie sesji, lecz wyjechał jako jeden z pierwszych na ostateczną walkę o pole position. Brytyjczyk na kółku wyjazdowym musiał jednak zwolnić i szukać miejsca na torze. Nastąpił chaos spowodowany wolnymi zawodnikami i decydujące momenty kwalifikacji dla wielu motocyklistów były trudne. Potknięcia swoich rywali wykorzystali Jorge Navarro i Isaac Viñales, który holował się za młodszym rodakiem dzięki czemu awansowali na dwie pierwsze lokaty, a liderem został Viñales. Dobre międzyczasy notował Romano Fenati, lecz Włoch awansował tylko na piątą lokatę, a po chwili dwie pierwsze pozycje okupował duet Leopard Racing – Danny Kent przed Efrenem Vazquezem i obaj z rekordowym tempem. Genialne kółko pokonał Navarro i z czasem 2:12.440 zdeklasował rywali, a za swoimi plecami wyholował Karela Hanikę, który również pokonał barierę 2:13. Trzecia pozycja dla Kenta, który może zostać ukarany za zbyt wolną jazdę. W drugim rzędzie wystartują: Vazquez, Viñales i Masbou. Siódmy czas należał do Bastianiniego, a obok niego ustawią się Fenati i Oliveira. Dzięsiątkę zamknął Brad Binder przed Fabio Quartararo i Johnem McPhee.