Iannone najszybszy, Dovizioso poza Q2

Andrea Iannone uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas trzeciej sesji treningowej MotoGP przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec. Drugi czas wykręcił Danilo Petrucci, a trzeci był Cal Crutchlow.

Po pierwszych okrążeniach na czele sesji znajdował się Marc Márquez, który uzyskał 1:21,263. Zawodnik Repsol Hondy utrzymywał pozycję lidera przez większość sesji, jednak Iannone był w stanie pojechać lepiej, wykręcając 1:20,845. Był on również pierwszym motocyklistą, który pobił wczorajszy najszybszy rezultat Jorge Lorenzo.

Iannone znajdował się na szczycie zestawienia tylko przez kilka minut, ponieważ wkrótce na pierwszej pozycji znajdowali się kolejno Danilo Petrucci, Márquez oraz Alvaro Bautista. W końcówce wywiązał się pojedynek między Petruccim i Iannone, z którego górą wyszedł reprezentant Suzuki, ustanawiając 1:20,438 w ostatniej minucie treningu. Petrucci stracił ostatecznie 0,099 sekundy, a Crutchlow oraz Valentino Rossi stali się najlepszymi zawodnikami Hondy oraz Yamahy.

Na dosyć zaskakującym piątym miejscu uplasował się Bautista, a Márquez, który został przyblokowany na ostatnim szybkim okrążeniu przez Aleixa Espargaró, był szósty. Maverick Viñales znalazł się na siódmym miejscu, Lorenzo był ósmy, a dziewiąta pozycja przypadła Alexowi Rinsowi. Ostatnim zawodnikiem, który wywalczył bezpośredni awans do Q2, był Dani Pedrosa, który znalazł się przed Dovizioso.