MotoGP powróci w tym roku do Portugalii

Kalendarz sezonu 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP przeszedł kolejne zmiany. W związku z odwołaniem Grand Prix Australii, seria drugi raz zawita na tor Algarve.

Decyzja o odwołaniu wyścigu na torze Phillip Island Grand Prix Circuit została podjęta w tym samym czasie, co odnośnie do odwołania rundy Formuły 1 w Melbourne – za organizację obu wydarzeń odpowiedzialna jest firma Australian Grand Prix Corporation.

„Rozumiemy, z jakimi wyzwaniami mierzy się Australia w związku z restrykcjami w ruchu międzynarodowym oraz jak ważne są szczepienia” – powiedział prezes AGPC Paul Little. „Chciałbym zapewnić nasz zespół, dostawców i partnerów, a także lokalne władze, że będziemy pracować w pocie czoła nad tym, by oba wydarzenia powróciły w 2022 roku”.

Australia pozostaje w tyle względem średniego tempa szczepień na świecie – zaledwie 7,3% obywateli przyjęło jak dotąd pełne dawki. Nieoficjalnie mówi się, że władze kraju domagały się gwarancji, że organizacja rund mistrzostw świata nie spowoduje ani jednego przypadku Covid-19, co jest niemożliwe do spełnienia.

MotoGP już wypełniło kalendarzową lukę – Grand Prix Malezji zostało przesunięte na pierwotny termin wyścigu w Australii, czyli 24 października, a dwa tygodnie później, 7 listopada, wpisano drugi wyścig w Portimão, tuż przed finałem sezonu w Walencji. Na liście oczekujących na swój nowy termin nadal pozostaje Grand Prix Argentyny.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze