Bagnaia: Nie mogliśmy zrobić więcej

Francesco Bagnaia po dwóch zwycięstwach z rzędu, w Grand Prix Ameryk po starcie z pole position musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Jego zespołowy partner, Jack Miller, przepuścił go, aby ten mógł zawalczyć o miejsce w najlepszej trójce i zdobyć ważne punkty.

„Dziś nie mogliśmy zrobić więcej” – przyznał Włoch. Dawaliśmy z siebie wszystko do końca i zdobyliśmy kolejne podium, możemy być tylko zadowoleni. Ten weekend był skomplikowany od samego początku”.

Bagnaia chciał też podziękować swojemu partnerowi z zespołu Ducati: „Muszę podziękować Jackowi, bo przepuścił mnie, gdy miał problemy, dzięki czemu miałem jeden manewr wyprzedzania z głowy”.

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej powiedział też, co ten wyścig znaczył w kontekście mistrzostwa: „Straciliśmy trochę punktów do Quartararo i zdobycie tytułu robi się trudne, ale nie martwię się tym. Dobrze pracujemy i poprawiamy się z wyścigu na wyścig”.

„Teraz oczywiście myślimy już o kolejnym Grand Prix, gdzie spróbujemy ponownie” – dodał na koniec.

Francesco Bagnaia jest wiceliderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 202 punktów – do Fabio Quartararo traci 52 oczka.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league