Motocykle wracają na Węgry

Dorna oraz Węgierska Agencja Rozwoju Mobilności HUMDA od dłuższego już czasu współpracują ze sobą, a owocem tej współpracy ma być homologacja dwóch obiektów na potrzeby wyścigów Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP i Mistrzostw Świata Superbike’ów.

Po raz ostatni MotoGP gościło na Węgrzech w 1992 roku, kiedy to ścigały się motocykle o pojemności 500cc, a ostatnim zwycięzcą Grand Prix Węgier był Eddie Lawson. Wszystkie te wyścigi odbywały się na torze Hungaroring, który miałby powrócić do kalendarza w 2025 roku.

Już w przyszłym sezonie motocykliści WSBK mieliby natomiast rywalizować na nowo wybudowanym torze Balaton Park Circuit, który zawdzięcza swoją nazwę pobliskiemu jezioru. Oddany w tym roku do użytku obiekt miałby jednocześnie znaleźć się na liście rezerwowej MotoGP, w razie, gdyby których z krajów nie mógł gościć motocyklistów.

„Powrót MotoGP na Węgry jest bliższy niż Ci się wydaje! Współpraca pomiędzy Dorną i HUMDA jest bardzo intensywna, a w najbliższej przyszłości rozważane są dwie lokalizacje” – głosi oficjalne stanowisko MotoGP.

Źródło: MotoGP.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze