WSBK: Razgatlıoğlu wygrywa 900. wyścig, Rea traci matematyczne szansę na tytuł

Przedostatnia runda tegorocznego sezonu WorldSBK rozpoczęła się od wyścigu numer 900 w historii serii, który odbył się na torze Mandalika w Indonezji. Zwyciężył w nim Toprak Razgatlıoğlu, drugi był Álvaro Bautista, a trzeci Jonathan Rea, który stracił oficjalne szansę na zdobycie tytułu mistrza świata.

Do sobotniej rywalizacji nie przystąpił jeden z lepszych zawodników sezonu 2022, Iker Lecuona – było to spowodowane upadkiem Hiszpana w drugim treningu, w wyniku którego  nastąpiło lekkie pęknięcie dwunastego kręgu w kręgosłupie zawodnika Hondy, a także pęknięcie w lewej części kości krzyżowej. Lecuonę ominie więc ściganie na Mandalice, ale właściwie na pewno też jazda w finale sezonu na Phillip Island.

Wyścig 1

Na pole position ustawił się Toprak Razgatlıoğlu, a obok niego kolejno Jonathan Rea i Andrea Locatelli. Mający pierwszą szansę na przypieczętowanie tytułu Álvaro Bautista ruszał z pola piątego.

Genialnie ruszył Locatelli, który wyprzedził Reę i przesunął się na pozycję drugą. Bautista także ruszył dobrze, wyprzedzając rywala na Kawasaki i znajdując się na trzecim miejscu, jednak po chwili zawodnik z Irlandii Północnej objechał Hiszpana, odzyskując wcześniejszą pozycję. Dodatkowo, Rea szybko dojechał do Locatelliego i minął go, przesuwając się na drugą pozycję.

Bautista wyprzedził potem Włocha motocyklu Yamahy, pomimo jego oporów, i znalazł się za Razgatlıoğlu i Reą.

Z każdym okrążeniem wzrastała przewaga Razgatlıoğlu nad Reą, za to zaskakująco Scott Redding startujący z najlepszej dziesiątki spadł aż na siedemnastą pozycję.

Bautista dogonił za to zawodnika Kawasaki i zaczął podejmować próby ataku, aby awansować na drugą pozycję. W końcu Hiszpanowi się to udało, więc od razu zaczął odjeżdżać.

Razgatlıoğlu pod koniec rywalizacji popełnił błąd, wyjeżdżając poza tor, przez co jego przewaga nad Bautistą gwałtownie zmalała. Bardziej z tyłu na pozycję czwartą przedarł się Rinaldi, jednak już okrążenie później przestrzelił hamowanie – Locatelli ponownie znalazł się przed nim.

Wyścig numer 900 w historii WorldSBK wygrał Toprak Razgatlıoğlu, drugi był Álvaro Bautista, a trzeci – Jonathan Rea.

Bautista kolejną szansę na zdobycie tytułu będzie miał w sobotę, a walczył będzie już tylko z Razgatlıoğlu, jako że Rea stracił matematyczne szanse na mistrzostwo.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze