Jari-Matti Latvala najszybszy na shakedownie w swojej domowej rundzie

Jari-Matti Latvala najszybszy na shakedownie przed Rajdem Finlandii. Czas fińskiego kierowcy wyniósł 2:05.5. Czołową trójkę uzupełnili pozostali kierowcy Volkswagena: Sébastien Ogier i Andreas Mikkelsen (obaj stracili 0,5 s do Latvali).

Zdecydowana większość zawodników w czwartkowy poranek pokonała trasę odcinka testowego trzy lub cztery razy, choć nie było to regułą, bo Mads Østberg przejechał go aż pięć razy, a Hayden Paddon – sześć. Po pierwszym przejeździe liderem shakedownu był Ott Tänak, jednak na drugiej próbie prowadzenie przeszło w ręce Jari-Mattiego Latvali, gdzie pozostało już do końca.

„Jestem tu po to, aby wygrać” – mówił Latvala po zakończeniu odcinka testowego. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę że Fin startuje z odległej pozycji i to jego domowa runda, której dwie poprzednie edycje wygrał.

Czwartą pozycję zajął Thierry Neuville, piątą – Mads Østberg, a szóstą Hayden Paddon. Na siódmym miejscu uplasował się niedoszły zwycięzca Rajdu Polski – Ott Tänak, a czołową dziesiątkę zamknęli obaj kierowcy Abu Dhabi Total WRT – Kris Meeke i Craig Breen oraz Kevin Abbring, który w Rajdzie Finlandii zastępuje kontuzjowanego Daniego Sordo.

Hubert Ptaszek zajął 22. miejsce (9. miejsce w WRC 2), tracąc pięć sekund do lidera – Pontusa Tidemanda.

Na trasie odcinka testowego rolował Yazid Al-Rajhi, jadący Fordem Fiesta RS.

W czwartek na kierowców czeka jeden odcinek specjalny o długości 2,31 km. Początek o godzinie 18:00.