Neuville najszybszy na shakedownie Rajdu Ypres

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed jego domowym belgijskim Rajdem Ypres, który zostanie rozegrany na asfaltowej nawierzchni.

Kierowca Hyundaia pokonał lidera mistrzostw Kalle Rovanperę z Toyoty o 0,6 sekundy, zaś trzeci czas uzyskali Elfyn Evans oraz Oliver Solberg, którzy stracili kolejne 0,7 sek.

Już na początku shakedownu pojawiły się opady deszczu, które zapowiadały to, co czeka na załogi przez pozostałą część weekendu. Na odcinku Nieuwkerke o długości 7,34 km, znajdującym się na południe od Nieuwkerke, przyczepność była dość zmienna, jednak wkrótce kombinacja asfaltu, betonu i kostki brukowej sprawiła, że nawierzchnia przesychała dość szybko.

Po pierwszym przejeździe na czele tabeli znajdował się Neuville, lecz po drugim podejściu lepszy czas uzyskał Rovanperä. Belg przy kolejnej próbie zbliżył się do kierowcy Toyoty na 0,1 sekundy, by następnie uzyskać najszybszy czas na swoim czwartym i ostatnim przejeździe. Neuville w erze hybrydowej WRC nie stanął jeszcze na najwyższym stopniu podium. Zdaje on sobie jednak sprawę, że obrona ubiegłorocznego triumfu nie będzie łatwa.

„To będzie zdradliwy rajd. Mieliśmy już zmienne warunki na shakedownie, zatem dokładnie tego możemy spodziewać się podczas weekendu. Musimy zaliczyć czysty i solidny przejazd przez trasy i cieszyć się weekendem” – powiedział Neuville.

Z piątym wynikiem zameldował się kierowca M-Sportu Craig Breen, który w przeszłości także wygrywał Rajd Ypress. Do Neuville’a stracił 1,6 sekundy, natomiast wyprzedził Esapekkę Lappiego o 0,1 sek. Siódmy był Adrien Fourmaux, a za nim znalazł się zwycięzca Rajdu Finlandii – Ott Tänak. Czołową dziesiątkę zamknęli Takamoto Katsuta oraz Gus Greensmith.

Podczas rywalizacji załogi będą miały do pokonania 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 281,58 km. Rajd Ypres nie będzie reprezentowany przez żadną polską załogę.

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT3:44,4
269

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,6
32

Oliver Solberg
Elliott Edmondson
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,3
433

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,3
542

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 1,6
64

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,7
716

Adrien Fourmaux
Alexandre Coria
M-Sport Ford WRT+ 2,2
88

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 2,4
918

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT NG+ 4,0
1044

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 5,2

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze