Zhang wygrywa pełen zwrotów akcji wyścig samochodów turystycznych w Makau

Jason Zhang drugi rok z rzędu odniósł zwycięstwo w prestiżowym wyścigu samochodów turystycznych na ulicach Makau. Chińczyk pokonał Lo Sze Ho oraz Ma Qing Hua.

Tegoroczny wyścig w Makau był częścią kalendarza serii TCR Asia. Po wygraniu sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego, na pole position ustawił się Ma, mając za sobą Zhanga oraz Lo. Kierowca Lynk & Co utrzymał prowadzenie w pierwszym zakręcie, a znakomitym startem popisał się jego zespołowy kolega Sunny Wong, awansując z piątej na drugą pozycję.

Ma szybko zaczął odjeżdżać od stawki, a Wong nie mógł dotrzymać mu tempa. Zhang nie tracił więc czasu, aby go wyprzedzić i rzucił się w pościg za liderem wyścigu. Ten wkrótce popełnił błąd i Zhang mógł zaatakować Ma na początku piątego okrążenia. Zdobywca pole position stracił kilka pozycji, wyprzedzony także przez Wonga oraz Filipe de Souzę.

Zhang popełnił jednak błąd i Ma zdołał go wyprzedzić na cztery okrążenia do mety. Kolejny zwrot akcji nastąpił na ostatnim kółku, kiedy to Ma przebił lewą przednią oponę na dojeździe do zakrętu Lisboa. Podobna przygoda spotkała jadącego za nimi Wonga, który przebił obie przednie opony.

Lider musiał znacząco zwolnić, lecz Zhang nie chciał go wyprzedzić. To zmieniło się, gdy dwójkę kierowców Teamwork Motorsport dogonił Lo. Dwa samochody Lynk & Co początkowo zablokowały całą szerokość toru, lecz gdy tylko stało się jasne, że Ma nie może przyspieszyć, aby utrzymać za sobą Hyundaia, Zhang wysforował do przodu i pomknął do linii mety w drodze po swoje drugie z rzędu zwycięstwo w Makau. Chińczyk został także mistrzem TCR Asia.

Lo zajął drugie miejsce, ze stratą 1,897 sekundy, a podium uzupełnił Ma, który dotoczył się do mety ze stratą ponad 40 sekund do zwycięzcy. Czwarte miejsce zajął Xiao Wei Yang, który przebił się z samego końca 25-osobowej stawki. Piąty był Lung Liu, finiszując przed Chuangiem Yanem. Czołową dziesiątkę uzupełnili Henry Lee Jr, Zi Chan Liu, Yifan Wu oraz Bao Wei Deng.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze