Niedziela w Zandvoort

Jamie Green i Audi przerywają dominację Mercedesa na holenderskim torze Zandvoort.

Trening 3

Kierowca teamu Mercedes AMG Christian Vietoris uzyskał najlepszy czas podczas niedzielnego treningu, który wynosił 1:31,569. Na kolejnych pięciu pozycjach znaleźli się zawodnicy zespołu Audi.

Zajmujący drugą pozycję Miguel Molina stracił do lidera 0.158 sekundy. Niedzielny poranek nie należał do najlepszych dla ekipy BMW, której to najszybszy reprezentant, Bruno Spengler zdołał wywalczyć jedynie 9. pozycję ze stratą 0,610 sekundy, a zastępujący kontuzjowanego po sobotniej kolizji Adriena Tambaya René Rast ukończył sesję na 22. pozycji.

Kwalifikacje 2

Najszybszym kierowcą w niedzielnej sesji kwalifikacyjnej został zawodnik zespołu Audi, Jamie Green, przerywając tym samym dominację ekipy Mercedes.

Czas Brytyjczyka wyniósł 1:30,696. Dla Greena było to jedenaste pole position w karierze, a drugie w tym sezonie. Niestety, otrzymał on również karę w wysokości 250 euro za przekroczenie dozwolonej prędkości w pit lane o 5 km/h. Jako drugi do wyścigu zakwalifikował się Gary Paffett ze stratą 0,079 sekundy do lidera. Kolejne pozycje zajęli odpowiednio - Christian Vietoris, Edoardo Mortara oraz Robert Wickens. Sesja kwalifikacyjna została przerwana na sześć minut z powodu wyjazdu Daniela Juncadelli poza tor.

Wyścig 2

Jamie Green, który wystartował do wyścigu z dodatkowym obciążeniem wynoszącym 5kg, zdołał utrzymać przewagę nad Garym Paffettem i został 13-krotnym zwycięzcą wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters. Na najniższym stopniu podium stanął Edoardo Mortara.

Na drugim okrążeniu doszło do kontaktu pomiędzy Timo Scheiderem i Augusto Farfusem, w rezultacie którego niemiecki zawodnik został zmuszony do wycofania się z wyścigu. Brazylijczyk za spowodowanie kolizji otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową. Robert Wickens, który na 11. kółku usiłował wyprzedzić lidera wyścigu Jamiego Greena, ostatecznie linię mety przekroczył na odległej 16. pozycji przez problemy związane z lewą przednią oponą. Wyścigu z powodu przebitej opony nie ukończył także najszybszy kierowca podczas porannego treningu - Christian Vietoris. Debiutujący w serii René Rast ukończył wyścig na 19. miejscu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league