Czwórka kierowców otrzyma w grudniu okazję, aby po raz pierwszy poprowadzić samochód Deutsche Tourenwagen Masters. W teście zorganizowanym przez BMW wezmą udział Nick Catsburg, Sheldon van der Linde, Mikkel Jensen oraz Nick Yelloly.

Catsburg od wielu lat ściga się dla BMW w wyścigach GT, a także ma za sobą epizod w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych: „Od dawna chciałem wypróbować taki samochód. Nie postrzegam to jako test mający zadecydować o składzie kierowców, a jako okazję do poprowadzenia jednego z takich samochodów. To jedna z najlepszych serii na świecie, zatem to bardzo fajna okazja”.

Z marką BMW związany jest również Jensen, który ścigał się w serii ADAC GT Masters dla zespołu BMW Team Schnitzer. Sheldon van der Linde spędził ostatnie lata na startach w wyścigach długodystansowych za kierownicą samochodów Audi, natomiast Yelloly zajął drugie miejsce w tegorocznym Porsche Supercup.

BMW będzie potrzebować przynajmniej jednego nowego kierowcę na sezon 2019 DTM, po tym jak Augusto Farfus zdecydował się przenieść do wyścigów GT oraz serii WTCR. Producent potwierdził już, że pozostali kierowcy Marco Wittmann, Philipp Eng, Joel Eriksson, Bruno Spengler i Timo Glock nadal będą startować w niemieckiej serii. Nie wiadomo jeszcze, czy BMW zdecyduje się na wystawienie dodatkowych samochodów, w związku z odejściem Mercedesa-AMG z DTM.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race