Dovizioso wystartuje w DTM

Drugi zawodnik ubiegłorocznych Motocyklowych Mistrzostw Świata Andrea Dovizioso weźmie gościnny udział w swojej domowej rundzie Deutsche Tourenwagen Masters na torze Misano. Gwiazda Ducati zastąpi za kierownicą jednego z Audi Pietro Fittipaldiego, który ma kolidujące obowiązki w Formule 1.

„Kocham samochody i czuję się szczęściarzem, móc ścigać się Audi RS 5 DTM” – powiedział Dovizioso. „Trudno jest znaleźć czas na przygotowania w trakcie sezonu MotoGP, ale nie mogę się doczekać rywalizacji na tak wysokim poziomie jaki jest w DTM. Samochód jest niesamowity, ale to zupełnie inne wyzwanie niż moje Desmosedici GP, zatem muszę się przygotować – przed wyjechaniem na tor wykonałem wiele okrążeń w symulatorze”.

„Misano to wyjątkowy tor dla każdego włoskiego zawodnika, a także miejsce, w którym odniosłem w ubiegłym roku niesamowite zwycięstwo, zatem czuję się podekscytowany i wdzięczny za tę okazję”.

Dovizioso przejechał pierwsze kilometry w samochodzie DTM na torze Audi w Neuburgu. Przed swoim debiutem w DTM, Włoch będzie mieć okazję uczestniczyć w dwudniowych testach na torze Misano w dniach 22-23 maja.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league