WRT z nowym składem na sezon 2020 DTM

Belgijski zespół W Racing Team ponownie wystawi dwóch debiutantów w Deutsche Tourenwagen Masters. Kliencka ekipa Audi ogłosiła, że jej kierowcami w sezonie 2020 będą Fabio Scherer i Ed Jones.

„Cieszymy się, że możemy powitać w zespole Fabio oraz Eda, dwóch młodych kierowców, którzy dowiedli już swojej wartości we właściwych seriach” – powiedział szef zespołu Vincent Voose. „Po raz kolejny dajemy szansę młodym talentom, co stanowi jedną z naszych zasad. Jestem przekonany, że Fabio i Ed przyczynią się do rozwoju WRT w ważnym dla nas drugim sezonie w DTM”.

20-letni Scherer spędził ostatni sezon w Mistrzostwach Formuły 3. Po nieudanym początku sezonu, Szwajcar zaliczył swój najlepszy występ na torze Monza, kończąc oba wyścigi w pierwszej ósemce: „To ogromna przyjemność dołączyć do WRT na sezon 2020 DTM. To spełnienie marzeń i nie sądzę, że można mierzyć wyżej niż do DTM. Nie mogę doczekać się startu sezonu. Jestem podekscytowany i myślę, że możemy wiele osiągnąć”.

Urodzony w Dubaju Jones rozwijał swoją karierę w Stanach Zjednoczonych, a ostatnie trzy sezony spędził w serii IndyCar, gdzie zasłynął trzecim miejscem podczas swojego debiutu w Indianapolis 500: „Przyglądałem się w przeszłości DTM. To bardzo atrakcyjna seria o wysokim poziomie rywalizacji i ze znakomitym ściganiem. Jestem podekscytowany, aby zacząć, mając wokół siebie tak świetny zespół. Audi zdobyło tytuł w ubiegłym roku, a WRT zaliczyło świetny debiut. Celem będzie stanąć na podium, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, walczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo, ale mamy wszystko, co potrzebne, aby się rozwijać”.

W minionym sezonie zespół WRT reprezentowali Pietro Fittipaldi i Jonathan Aberdein. O ile pierwszy z nich stara się o powrót do ścigania w samochodach jednomiejscowych, to kierowca z RPA uczestniczy w trwających na torze Jerez testach DTM, na zaproszenie Audi.

Źródło: w-racingteam.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league