Kubica zakończył testy młodych kierowców DTM

Na hiszpańskim torze Jerez de la Frontera zakończyły się trzydniowe testy młodych kierowców Deutsche Tourenwagen Masters. Fabryczny zespół BMW sprawdzał dwóch debiutantów – Brytyjczyka Nicka Yelloly oraz polskiego kierowcę Roberta Kubicę. Wraz z regularnymi zawodnikami Marco Wittmannem i Philippem Engiem przejechali ponad 3200 kilometrów.

„To był z pewnością bardzo produktywny test” – powiedział Kubica. „Po raz pierwszy miałem do czynienia z nową generacją samochodów DTM. Musiałem nauczyć się i poznać wiele rzeczy, bo to oczywiście coś innego niż to, z czym miałem do czynienia w ostatnich latach. Kilka rzeczy w DTM pozytywnie mnie zaskoczyło. Już od pierwszych okrążeń czułem się komfortowo w samochodzie, a każdy kierowca życzy sobie takiego odczucia podczas testów i poznawania nowego samochodu. Gdy czujesz się pewnie za kierownicą, jeździsz szybciej i życie staje się łatwiejsze. Z pewnością prowadzenie samochodu pozytywnie mnie zaskoczyło”.

„Oczywiście są pewne wyczuwalne różnice pomiędzy samochodami DTM i Formuły 1, takie jak ich masa. Choć auta DTM mają dużo docisku, to jest go mniej niż w F1. Mimo wszystko, to bardzo przyjemny w prowadzeniu i zaawansowany technicznie samochód. Bardzo podobał mi się test i współpraca z zespołem. Myślę, że wykonaliśmy program, więc jestem zadowolony”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league