Frijns zmniejsza stratę w DTM

Robin Frijns świętuje na torze Nürburgring swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2020 Deutsche Tourenwagen Masters. Holender pokonał w niedzielnym wyścigu aktualnego mistrza René Rasta oraz Mike’a Rockenfellera. Zdobywca pole position oraz lider klasyfikacji generalnej Nico Müller zajął dopiero piąte miejsce.

Szwajcar utrzymał prowadzenie po starcie, utrzymując za sobą Frijnsa, Rasta, Rockenfellera i Duvala. Dobrym startem popisał się Robert Kubica, który zyskał jedną lokatę, lecz ostatecznie spadł na 10. miejsce po pierwszym okrążeniu, wyprzedzony przez Philippa Enga.

Müller zjechał do boksów na 11. okrążeniu, ciągnąc za sobą Rasta. Frijns zdecydował się na zmianę opon dwa okrążenia później i powrócił na tor za swoim zespołowym kolegą, lecz wyprzedził go na koniec 17. okrążenia i objął prowadzenie, które powiększał już do samego końca. Müller nie radził sobie na drugim komplecie opon i na sześć okrążeń do mety wyprzedził go Rast, a na przedostatnim kółku także Rockenfeller i Loïc Duval.

Rast nie miał tempa ku temu, by gonić Frijnsa pomimo możliwości wykorzystania DRS i push-to-pass. Kierowca Abt Sportsline minął zatem linię mety z przewagą 4,281 sekundy i zmniejszył o 14 punktów swoją stratę w klasyfikacji generalnej do Müllera na osiem wyścigów do końca sezonu. Do lidera tabeli zbliżył się także Rast, z kolei trzeci Rockenfeller awansował o dwie pozycje na koniec pierwszego weekendu na Nürburgringu.

Inaczej niż poprzedniego dnia, kierowcy BMW nie mieli szans nawiązać walki z rywalami z Audi. Najlepszym przedstawicielem bawarskiej marki był szósty na mecie Sheldon van der Linde, za którym uplasował się Jamie Green. Brytyjczyk został wypchnięty z toru po ataku na Sheldona van der Linde, po którym ten musiał ustąpić miejsca kierowcy Audi. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Marco Wittmann i Philipp Eng.

Lucas Auer zjechał do boksów jako pierwszy na piątym okrążeniu i zaczął szybko spadać w głąb stawki, finiszując przed Robertem Kubicą. Polak na cztery okrążenia do mety wyprzedził Timo Glocka, za którym uplasowali się Ferdinand Habsburg i Fabio Scherer.

Kolejna runda DTM odbędzie się już w kolejny weekend, na skróconym układzie toru Nürburgring.