Rockenfeller i van der Linde w Abt Sportsline

Mistrz Deutsche Tourenwagen Masters z sezonu 2013 Mike Rockenfeller oraz były zwycięzca 24h Nürburgring Kelvin van der Linde będą kierowcami zespołu Abt Sportsline w 2021 roku.

Rockenfeller startuje w DTM nieprzerwanie od 2007 roku, początkowo jako zawodnik Team Rosberg. Po przejściu do Abt Sportsline w 2011 roku, Niemiec odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, by następnie przenieść się do Phoenix Racing, gdzie zdobył swój jedyny tytuł w sezonie 2013. Rockenfeller powrócił do Abt Sportsline jeszcze na jeden wyścig w sezonie 2016, zastępując nieobecnego Mattiasa Ekströma.

Na tę chwilę Phoenix Racing nie zapowiedział wejścia do nowej formuły DTM, dlatego Rockenfeller powrócił do swojej dawnej ekipy: „Abt na stałe wpisał się w krajobraz DTM i to coś szczególnego. Pokazali, że za każdym razem mogą walczyć o tytuł i mają niezwykłą motywację. To bardzo fajnie, że znów będziemy razem rywalizować. Jestem podekscytowany nowym sezonem DTM i myślę, że będzie bardzo dobry”.

Van der Linde – którego brat Sheldon startował przez ostatnie dwa lata w BMW – będzie debiutantem w stawce DTM, lecz kierowca z RPA ma już wieloletnie doświadczenie w samochodach GT3: „Rywalizacja w DTM to dla mnie spełnienie marzeń i jestem wdzięczny za taką możliwość. Znam R8 LMS bardzo dobrze, więc zmiana formuły DTM przyszła dla mnie w idealnym momencie”.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
    ROWE Racing
    ROWE Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    GruppeM Racing
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team

Źródło: dtm.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze