Wierzbicki zdobywa pierwsze zagraniczne pole position Mazda MX-5 Cup Poland

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook Nikodem Wierzbicki wywalczył swoje trzecie w tym sezonie i drugie z rzędu pole position. Tym razem wygrał kwalifikacje na torze Slovakia Ring.

Pierwsze w dwuletniej historii pucharu Mazdy kwalifikacje rozegrane poza granicami Polski miały zostać rozegrane na mokrym torze Slovakia Ring. Kierowcy dokonywali wyboru opon na godzinę przed rozpoczęciem sesji, gdy nad obiektem szalała burza, jednogłośnie decydując się na opony z bieżnikiem. Do czasu kwalifikacji rozpogodziło się jednak, a nawierzchnia zdążyła niemal całkowicie wyschnąć. Zawodnicy przystępowali więc do rywalizacji na nieoptymalnych oponach.

W tych nietypowych okolicznościach najlepiej poradził sobie Wierzbicki, choć nie było to przesądzone. Co prawda prowadził przez niemal całą sesję, lecz na dwie i pół minuty do jej zakończenia świetnym okrążeniem popisał się Bartosz Palusko i objął prowadzenie z wynikiem 2:40,560.

Wierzbicki zdążył jeszcze odpowiedzieć i na 18 sekund przed upływem regulaminowego czasu powrócił na prowadzenie z rezultatem 2:42,225. Palusko nie poprawił już swojego osiągnięcia i musiał zadowolić się drugim miejscem, a Wierzbicki mógł świętować kolejne wygrane kwalifikacje.

Trzeci był Jacek Cichopek, który narzekał na wolniejsze samochody – inaczej niż w Poznaniu, pucharowe Mazdy muszą bowiem dzielić tor z autami innych cykli, o zbliżonych osiągach.

Za Cichopkiem, na czwartej pozycji uplasował się wicelider klasyfikacji Konrad Czaczyk, a pierwszą piątkę uzupełnił startujący gościnnie Jan Červenka. Za czeskim zawodnikiem uplasował się kolejny debiutujący za kierownicą Mazdy Oskar Klimek, znany głównie z wyścigów Maluch Trophy. Kolejne pozycje zajęli Przemysław Turek, Tomasz Lach i Jakub Glasse.

Pierwszy wyścig weekendu na Slovakia Ringu zaplanowano w sobotę o 11:50.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze