Drabent drugim zwycięzcą w trzech wyścigach WORK STUFF Super S Cup

Mistrz Wyścigowych Mistrzostw Polski WORK STUFF Super S Cup z 2022 roku Jerzy Drabent odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023. W pierwszym wyścigu czerwcowej rundy na Torze Poznań pokonał Adama Karkuszewskiego i Adama Nojmana.

Karkuszewski przystępował do piątkowego wyścigu z pole position, lecz Drabent wyprzedził go już na dojeździe do pierwszego zakrętu i wyjechał z Baby Jagi jako lider. Trzecie miejsce objął Damian Stachowiak, przed Adamem Nojmanem i Tomaszem Urbańskim. Pechowo, już w drodze na pola startowe swój udział w wyścigu zakończył Konrad Nowak-Ignatowski.

Pierwsza czwórka cały czas jechała w bardzo niewielkich odstępach od siebie, a po 15 minutach i ośmiu okrążeniach rywalizacji różnica pomiędzy Drabentem a Nojmanem wynosiła mniej niż sekundę.

Dopiero na dziesięć minut do mety Drabent i Karkuszewski zaczęli odjeżdżać od rywali i mieli pomiędzy sobą rozstrzygnąć pojedynek o zwycięstwo. Triumfator dwóch poprzednich wyścigów Karkuszewski robił wszystko, aby utrzymać zwycięską passę i zmusić Drabenta do błędu. Ten jednak wytrzymał presję i minął linię mety jako pierwszy, z przewagą 0,278 sekundy.

Rywalizacja o najniższy stopień podium rozstrzygnęła się na trzy okrążenia do mety, gdy Stachowiak wypadł z toru w Uśmiechu Szatana. Trzecią pozycję objął w tym momencie Nojman, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium. Urbański dojechał do mety na piątej pozycji.

Dzięki wygranej, Drabent awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej WORK STUFF Super S Cup. Dzięki bonusowym punktom za pole position i najszybsze okrążenie wyścigu, Karkuszewski zminimalizował swoje straty do minimum i nadal cieszy się 13-punktowym prowadzeniem.

Drugi wyścig weekendu WORK STUFF Super S Cup odbędzie się w sobotę o godzinie 10:05.