Volkswagen zrezygnuje z silników spalinowych w motorsporcie

Niemiecka marka Volkswagen ogłosiła, że nie będzie już tworzyć nowych samochodów wyścigowych z silnikami spalinowymi, a wszystkie przyszłe fabryczne programy będą dotyczyły wyłącznie występów aut z napędem elektrycznym.

„Volkswagen Motorsport przełamało lody poprzez model ID.R oraz ustanowiło z nim wiele rekordów, pokazując światu ogromny potencjał napędu elektrycznego” – powiedział członek komisji Volkswagena dr Frank Welsch. „Przyszedł czas na kolejny krok w stronę przyszłości. Volkswagen w pełni angażuje się w elektromobilność i pożegnamy wszystkie programy fabryczne wykorzystujące auta z silnikami spalinowymi”.

Volkswagen w ubiegłym roku wycofał się z Rallycrossowych Mistrzostw Świata, lecz może powrócić wraz z wprowadzeniem do rywalizacji w pełni elektrycznych samochodów w 2021 roku. Marka wcześniej zakończyła też swój program fabryczny w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

W związku ze zmianą strategii, Volkswagen zaprzestanie produkcji swojego samochodu turystycznego Golf GTI TCR wraz z końcem tego roku i ograniczy się do produkcji części zamiennych oraz oferowania wsparcia technicznego zespołom klienckim. Marka nadal będzie produkować natomiast samochód rajdowy Polo GTI R5, lecz zespół fabryczny nie będzie już angażować się w jego występy.

Źródło: volkswagen-newsroom.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league