Oriola zdobywa pole position w Walencji

Pepe Oriola wygrał kwalifikacje do swojej domowej rundy TCR International Series na torze w Walencji, pokonując Andreę Belicchiego i Stefano Cominiego.

Sesja Q1 okazała się być problematyczna dla gwiazd serii - Siergieja Afanasjewa i lidera klasyfikacji Gianniego Morbidelliego. Obaj weszli do drugiej części dzięki poprawie czasów w ostatnich sekundach. Sesja nie przebiegła bez problemów - Michaił Graczew i Igor Skuz wypadali z toru na żwirowe pobocze.

Czas Afanasjewa pozwolił mu jednak zakończyć sesję na czele, sprawiając że problemy z wejściem do Q2 wydawały się przeszłością. Drugi był Kevin Gleason, a trzeci Stefano Comini. Sensacją był natomiast awans debiutującego w ten weekend Oscara Noguésa za kierownicą Opla Astry, który powrócił mocny po awarii silnika w drugim treningu.

Klasyfikacja Q2 ustaliła się już na pierwszym okrążeniu. Pepe Oriola pojechał szybciej od Cominiego i Belicchiego. Walka była bardzo zacięta, pierwszą trójkę dzieliło zaledwie 0,138 sekundy. Rozczarowująco słabo poradził sobie Jordi Gené, zajmując dopiero szóste miejsce, wyprzedzony przez Michela Nykjæra i Siergieja Afanasjewa. Franz Engstler zajął solidne siódme miejsce, przed Noguésem i Basem Schoutenem. Lider klasyfikacji Gianni Morbidelli zajął odległe dziesiąte miejsce, które jednak daje mu pole position do drugiego wyścigu.

Pierwszy z jutrzejszych startów rozpocznie się o godzinie 12:35.