Opóźnienie Wolfa LMP2

Warsztat Wolf poinformował o przesunięcie debiutu nowego prototypu LMP2 na rok 2016. Jego ekipa ma jednak pojawić się w Europejskiej Serii Le Mans już w przyszłym sezonie.

Zapowiadany początkowo na sezon 2015, nowy prototyp LMP2 włoskiego warsztatu Wolf mógłby zostać przygotowany już na początku przyszłego roku. O ile projekt jest już gotowy – warsztat obawia się jednak o jego stronę finansową, stwierdzając, że w chwili obecnej ma tylko część budżetu zaplanowanego na cały projekt. Chcąc nie popaść w tarapaty finansowe, Wolf postanowił poczekać na zebranie pełnej zaplanowanej kwoty – a w konsekwencji przesunąć debiut prototypu na sezon 2016.

Wolf ujawnił, że nowy prototyp otrzyma nazwę GB Tornado. Nazwa ta nie pochodzi jednak bezpośrednio od trąby powietrznej – ale od europejskiego myśliwca Panavia Tornado, stacjonującego m.in. niedaleko siedziby warsztatu Wolf. Prototyp ma wyróżniać się nietypową stylistyką, zgodną przy tym z regulaminem technicznym tej specyfikacji.

Mimo braku własnego prototypu w sezonie 2015, Wolf zapowiedział, że w Europejskiej Serii Le Mans pojawi się jego fabryczny zespół Avelon Formula w jednym ze znanych już, otwartych prototypów LMP2. Warsztat rozważa tu modernizację owego pojazdu przez własnych inżynierów – przez co, podobnie jak w przypadku oręża ekipy Signatech-Alpine, prototyp mógłby się pojawić pod własną marką Wolf. O jakim prototypie mowa, zespół nie ujawnia. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league