Ibanez Racing w prototypach z logo Wolf

Zespół Ibanez Racing zamierza wystartować w prototypach Oreca 03 oznaczonych logo Wolf Racing Cars. W planach ekipy widnieje długoterminowa współpraca z warsztatem.

Wolf Racing Cars już od dłuższego czasu zapowiadał budowę swoich prototypów LMP; wielokrotnie mówił także o startach w wyścigach, nawiązując w tym celu współpracę z kanadyjskim zespołem Team Avelon. Kolejnym krokiem okazuje się być współpraca z jeszcze jedną ekipą, Ibanez Racing, która zapowiedziała już starty w dwóch odkupionych od Millenium Racing prototypach Oreca 03R w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Podczas niedawnych testów na torze w Aragonii, pojazdy te pojawiły się z logo warsztatu Wolf i wszystko wskazuje na to, że samochody będą zapisane do walki właśnie z tym znakiem.

O taką możliwość, do FIA i ACO wystąpił warsztat Wolf Racing Cars, uzgadniając to wcześniej z ich rzeczywistym producentem, francuskim warsztatem Oreca. Lekko zmodyfikowane prototypy z silnikami Nissana i skrzyniami biegów XTrac, w walce miałyby się pojawić jako Wolfy GB08 LM – czyli podobne, jak własne konstrukcje Wolfa zbudowane w specyfikacji CN. W ten sam sposób, swoje pojazdy wprowadziła już do walki ekipa Signatech, zapisując zmodyfikowane Oreca 03 jako Alpine A450.

Współpraca z Ibanezem, bynajmniej, nie jest tu przypadkowa – szef zespołu, Francuz José Ibanez to bliski znajomy Ivana Bellarosy oraz francuski dealer prototypów CN Wolfa. Korzystając z obecności w tym zespole i własnym logo na pojazdach, Wolf chce zapewnić sobie obecność w kategorii LMP2, a także zainteresować marką innych potencjalnych klientów – a to z powodu planów budowy własnego prototypu LMP2. Zamknięty prototyp o roboczej nazwie "Tornado" ma być gotowy na sezon 2016 i, przynajmniej w ekipie Ibanez Racing, zastąpić pojazdy Oreca.

Prócz ELMS, Ibanez zapowiedział staranie się również o dwa miejsca w tegorocznym 24h Le Mans. W przypadku kierowców, współpraca zespołu z Wolfem poskutkuje najprawdopodobniej dołączeniem Ivana Bellarosy do duetu Ibanez-Pierre Perret – w drugim pojeździe, duże szanse na start ma jak na razie tylko Francuz Jordan Perroy, po walce w Europejskiej Formule 3 Open, w sezonie 2014 walczący w wyścigach VdeV. Wiele spekulacji wzbudziło pojawienie się na testach w Aragonii byłego kierowcy F1, Jamie Alguersuariego – o jego kontrakcie krążą jak na razie tylko plotki.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league