Chip Ganassi Racing z kolejną wygraną w Detroit

Renger van der Zande i Sébastien Bourdais wygrali wyścig na Belle Isle. Kierowcy prototypu Cadillaca bronią tym samym zwycięstwa z zeszłego roku. Kluczem do wygranej w całym wyścigu okazała się strategia jednego pit-stopu.

Prototyp zespołu Chip Ganassi Racing #01 był na mecie 0,398 sekundy przed drugim autem Meyer Shank Racing #60, z kolei trzeci był drugi zespół Chip Ganassi Racing #02. Między pozycjami 1-4 była różnica nieco ponad 1,5 sekundy. Czwarty był zespół Action Express Racing #31, który wystawił Oliviera Pla, zamiast Tristana Nuneza. Francuz po raz pierwszy jechał w prototypie Cadillaca. Piąte miejsce zajął zespół Wayne Taylor Racing #10, a szóste – ekipa JDC-Miller Motorsorts #5.

Bourdais, który zdobył pierwsze pole dla #01, przez pierwszą połowę sobotniego wyścigu prowadził, by przekazać prototyp Cadillaca w ręce Rengera van der Zande. Oszczędzając paliwo, kierowca z Dodewaard musiał odpierać zaciekłe ataki Olivera Jarvisa z Meyer Shank Racing #60.

W klasie GTD, wygrał Kyle Kirkwood i Ben Barnicoat z Vasser Sullivan Racing #17. W tym wypadku zadecydowała strategia „podcięcia”, kiedy to Kirkwood przekazywał auto Barnicoat’owi. Na samym początku wyścigu, kierowcy Lexusa zostali wyprzedzeni przez Romana De Angelisa z Heart of Racing #27.

Dzięki „podcięciu” zawodnicy Vasser Sullivan Racing #17 do końca już prowadzili, mając ok. 2,2 sekundy przewagi nad drugim samochodem Heart of Racing #27. Trzecie miejsce zajął samochód BMW, z Paul Miller Racing #1. Dzięki piątej lokacie zespołu Team Korthoff Motorsports #32, Stevan McAleer i Mike Skeen odebrali prowadzenie ekipie Wright Motorsports #16, którzy finiszowali na pozycji siódmej.

To była też czwarta runda w klasyfikacji sprinterskiej. Prowadzi Madison Snow oraz Bryan Sellers z Paul Miller Racing #1, którzy tak jak wcześniej było mówione, zajęli 3 lokatę na Belle Isle. Ma oni przewagę 134 punktów nad ekipą Turner Motorsports #96.

Następny wyścig już za dwa tygodnie, a będzie to powrót do wyścigów endurance. Zawodnicy klas DPi, LMP2, LMP3, GTD Pro i GTD, pojawią się na kultowym już torze Watkins Glen International, podczas weekendu 6h Watkins Glen.